Історія села
Маленька крапелька величної держави –
моє село, багато є таких!
Зазнало лиха, бідувань і слави
Воно живе і вічно буде жить!
За 35 кілометрів на південний захід від районного центру розташоване село Срібне Покровського району Донецької області. Село було засноване у 1922 році, коли радянська влада наділила селян землею. Розташувалося село у верхів’ях балки Срібної. Говорять, що ця балка носить таку назву, тому що по ній протікала солона вода, і земля часто покривалася срібним нальотом. Саме на початку 20-х років й стали з’являтись вздовж Срібної Балки перші поселення, перші селянські хати з саману й очерету. Це були такі села: Срібне, Новоандріївка, Троїцьке, Горіхове (колишнє Петровського), Богданівка, Українка, Преображенка, Запоріжжя.
Першими мешканцями сіл були вихідці з села Андріївка, які погодилися при наділі земель зайняти найвіддаленіші ділянки та побажали оселитися ближче до своєї землі. Силу й душу вкладали вони в землю, працюючи на ній від сходу сонця до темна. Особливе задоволення отримували, коли бачили плоди своєї праці.
Життя крокувало вперед, змінювався й вигляд Срібного. У 1935 році було відкрито магазин, а у 1937 р. – медпункт. Із року в рік зростала економіка колгоспу, підвищувався матеріальний і культурний рівень господарів землі. Але мирне життя людей перервалося нападом фашистської Німеччини. На фронтах Великої Вітчизняної воювало 260 жителів Срібного, 136 із них не повернулися. Після війни колгосп став носити ім’я Максима Горького і був одним із наймогутніших та передових у Донецькій області. Це господарство високого рівня землеробства.
Змінювалися на краще і села колгоспу, особливо центральна його частина – село Срібне. Воно нагадувало мініатюрне містечко. Три просторі вулиці з гарними будинками під шиферними дахами. Навколо будинків сади та квітники. У центрі села було зведено Будинок культури, середню школу, магазини, дитячі атракціони, лікарню.
Працівники колгоспу з кожним роком намагалися збільшити врожайність, особлива увага приділялася м’ясо-молочному виробництву. У колгоспі імені Горького звикли вважати і говорити, що за долю врожаю несе відповідальність кожен працівник.
Все це результат наполегливої праці людей, що своїми руками створювали багатство. І, звичайно, першу роль у цьому відігравав керівник колгоспу. Ним був Федір Іванович Павленко, який вмів згуртувати людей і повести їх по шляху перемог і достатку. Команда однодумців допомагала і підтримувала все передове. Це перший заступник голови колгоспу Віктор
Костянтинович Ачкасов, головний агроном Геннадій Олександрович Гладкий.
Ще хочеться згадати таких видатних людей, які внесли багато чого позитивного у розвиток села Срібне. Це такі особистості: Черненко Антон Григорович, Іващенко Микола Кіндратович, Дробний Іван Михайлович, Моцевик Анатолій Іванович, Дерипаско Василь Олексійович.
На даний час загальне населення ради становить 1434 чоловіка.
На території сільської ради розташований Срібненський НВК, який носить почесне ім.’я нашого односельця, Героя Соціалістичної праці А.Г.Черненка. Щороку, вже стало традицією, в травні місяці проходять змагання з футболу на обласному та районному рівнях на кубок імені А.Г.Черненка.
Також для малечі є затишний дитячий садок, амбулаторія, два ФАПи, 3 сільські клуби та бібліотеки.
Завдяки наполегливій та сумлінній праці сільської ради та підприємців розпочався 2018 рік з вуличного освітлення сіл Горіхове, Запоріжжя, Троїцьке, продовжили освітлення в селі Срібне. Ще яскравіші і мальовничі стали села, коли були встановлені дитячі майданчики. Вже готовий до відкриття Агентський пункт ПФУ. Місцевим мешканцям не треба буде їхати з багатьох пенсійних питань до міста, бо в сільській раді буде щопонеділка вести прийом громадян працівник Покровського об’єднаного управління ПФУ.
„Ніхто не забутий та ніщо не забуто“, тож у 2017 році було проведено капітальний ремонт пам’ятників у селі Срібне та с.Ясенове. На даний час готується проектно кошторисна документація по ремонту пам’ятника в селі Горіхове.
У сільській раді є багато невирішених проблем, однією з яких є відсутність питної води. Але і це питання вирішується на районному та обласному рівні. Також у планах сільської ради є і ямковий ремонт автомобільних доріг.
Перед сільською громадою – стоїть важливе завдання: об’єднати зусилля і самовіддано працювати на благо наших земляків.