[bvi]
  • Українська
  • English

Проблеми неповнолітніх

Батькам про підлітковий суїцид

 

Майже 85% підлітків хоча б раз у житті думали про самогубство. Хоча насправді ніхто з цих дітей не хоче вмирати, найчастіше – це єдиний спосіб звернути на себе увагу батьків, крик про допомогу.

Жахливим є ще й те, що в Україні все голосніше говорять про “групи смерті”, адміністратори яких свідомо доводять дітей до самогубства.

Підлітки відрізняються від дорослих тим, що не мають достатнього життєвого досвіду, їм характерна підвищена вразливість та вміння більш яскраво відчувати і переживати події, вони більш схильні до коливань настрою та імпульсивніші в прийнятті рішення.

На що батьки повинні звернути увагу?
-збільшення споживання тютюну, алкоголю або наркотичних речовин;

-інциденти із залученням правоохоронних органів.

Коли дитина залишається наодинці зі своєю проблемою, то проблема здається їй надміру великою і нерозв’язною. В цю мить для підлітка дуже велику роль відіграє підтримка рідних та близьких людей. Потрібно демонструвати дитині справжню любов до неї, а не лише слова, щоб вона відчула, що її дійсно люблять.

Батьти мають приймайти та любити своїх дітей такими, якими вони є – не за гарну поведінку та успіхи, а тому, що вони їх діти, їх кров, їх гени, майже вони самі. Рідним та близьким варто підтримувати самостійні прагнення дитини, не захоплюватися її оцінюванням, не судити її. Адже шлях до підвищення самооцінки проходить через самостійність і власну успішну діяльність дитини.

Вважається, що покращення взаємостосунків у сім’ї, та підвищення самоповаги дитини мають призвести до покращення її емоційного стану до такої міри, коли суїцидальні дії втрачають будь-який сенс.

Шановні батьки, не проявляйте байдужість до проблем Вашої дитини, намагайтесь її зрозуміти та допомогти у вирішенні проблеми.

Бережіть себе та своїх рідних і пам’ятайте, що безвихідних ситуацій не існує!