[bvi]
  • Українська
  • English

Історія села

Історія Лисівської сільської ради

По географічному та адміністративному розташуванню Лисівська сільська рада відноситься до Покровського району, що знаходиться на заході Донецької області. З території сільської ради бере свій початок річка Солоненька, притока річки Солона. До складу Лисівської сільської громади входять 9 сіл: Лисівка, Новопавлівка, Даченське, Гнатівка, Ріг, Новоукраїнка, Новий Труд, Зелене, Сухий Яр та селище Чунишине із
загальною кількістю мешканців 2089 чоловік. Площа території сільської ради становить 7408 га, із них 879,3 га – площа населених пунктів. На території сільської ради є Центр культури та дозвілля, загальноосвітня школа, дошкільний навчальний заклад, три фельдшерсько-акушерські пункти, центр поштового зв’язку, магазини.
Край наш – хліборобний. Основні цінності – це земля і люди, що її обробляють. Землі сільськогосподарського призначення становлять 6809 га. ТОВ АФ «Лисівська» та ТОВ “Агроленд С“ займаються вирощуванням сільськогосподарських культур. ТОВ «Агроленд С» займається і розведенням свиней. На території сільської ради працює також приватне підприємство “Агроекспорт.“
Щороку 9 травня та 8 вересня святкується День Перемоги у Другій світовій війні та День визволення Донбасу від німецьких загарбників. Нещодавно проведено ремонт доріжок до пам’ятників загиблим воїнам в с. Даченське та в с. Лисівка.
Вагомий внесок у розвиток Лисівської сільської громади внесли: Ковальов Олександр Микитович – 1930р.н., почесний громадянин Покровського району, який розпочав свою трудову діяльність в селі Улянівка Покровського району Донецької області.. З 1974 року до виходу на пенсію у 1990 році працював в колгоспі с. Лисівка.
Костін Іван Петрович – 1941р.н., поет, автор поетичних збірників «Україна – моя нене», «Мій рідний край», «Пам’ятний травень», альманаха «Невідомі таланти». Його вірші читають не тільки в Україні, а і в Германії, США, Австралії. І. П. Костін має запатентовані винаходи. Він автор оригінальних розробок, які допомагають займатися спортом дітям, інвалідам. Сікач Валентина Василівна – 1951 р.н., її трудовий шлях, пов’язаний з
тваринництвом від свинарки до начальника свиновідгодівельного комплексу с. Даченське.
Лигач Григорій Павлович, 1953р.н., механізатор, нагороджений орденом Трудової слави III ступеню. Кремльова Лідія Іванівна – 1936р.н., працювала в рослинництві, нагороджена медаллю “ За трудовую доблесть “, Мартиненко Людмила Іванівна – 1953р.н., завідувач сільської бібліотеки, яка має стаж роботи 48 років, голова громадської організації “ Джерело “ Лисівської сільської громади Покровського району Донецької області.
Робота виконкому сільської ради направлена на виконання Програми соціального та економічного розвитку Лисівської сільської громади, на покращення рівня життя та добробуту населення. На території с. Гнатівка, с. Лисівка, с. Ріг, с. Даченське, с. Зелене, с.-ща Чунишине встановлено вуличне освітлення. Відремонтовано водопровідні мережі в с. Сухий Яр, с. Новопавлівка. Діти – це квіти нашого життя, це наше майбутнє. На
території Лисівської ЗОШ I-III ступенів встановлено тренажерний майданчик. До Дня захисту дітей облаштовано волейбольний майданчик в селі Гнатівка. Встановлено дитячі майданчики в селі Лисівка, в селі Ріг та в селищі Чунишине. Під керівництвом Саніна Миколи Васильовича проводяться заняття та змагання учасників велоклубу  “Темп”. Під керівництвом Чередниченка Анатолія Петровича створена вокальна група «Ескадра», яка неодноразово була переможцем районного конкурсу «Шанс» та отримала гран-прі в 2018
році. Проведено благоустрій території дошкільного навчального закладу «Ромашка», придбано та укладено доріжку з тротуарної плитки, виконано роботи по ремонту фасаду будівлі дитячого садку. Плани на майбутнє – повсякденно покращувати життя громади, забезпечувати життєдіяльність соціальних об’єктів села.