[bvi]
  • Українська
  • English

Зміни до умов надання житлових субсидій

26.11.2021 в 9:00

Урядом спрощено механізм надання житлових субсидій громадянам, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення, залишилися без тепло- або газопостачання та які використовують побутові електроприлади для обігріву своїх житлових приміщень та внесено інші зміни до умов надання житлових субсидій. За ініціативою Донецької облдержадміністрації та підтримки Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерства соціальної політики України Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 15.11.2021 № 1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – Постанова). Постановою вносяться зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.

Змінами передбачено механізм призначення житлових субсидій в опалювальний сезон домогосподарствам, що розташовані в населених пунктах на лінії зіткнення та які внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України залишилися без централізованого постачання теплової енергії та/або постачання природного газу і використовують побутові електроприлади для обігріву житлових приміщень.

Для розрахунку розміру житлових субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення.

Підстави для розрахунку субсидії: акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та акт про відсутність централізованого постачання теплової енергії та/або природного газу, які надаються органом місцевого самоврядування. Акт обстеження внутрішньобудинкових та зовнішніх мереж електропостачання для вказаних домогосподарств не потрібен.

Також відповідними змінами уточнено критерії майнового та матеріального стану осіб, яким призначається житлова субсидія, зокрема:

– неврахування у власності осіб житлових приміщень у селищах міського типу або на які оформлено спадщину, а також мопедів, мотоциклів і причепів, вартість яких на дату набуття права власності не перевищує розміру чотирьох мінімальних заробітних плат;

– можливість отримання житлової субсидії особами, у яких відсутні доходи у зв’язку з тим, що вони перебували у відпустці по догляду за дитиною без збереження заробітної плати, відповідно до пункту 3 частини першої статті 25 Закону України ,,Про відпустки”, а також особам, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі рішення суду;

– у разі придбання житла за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету.

За консультацією звертатися до уповноважених осіб територіальних громад Покровського району.

 

 

 

print