[bvi]
 • Українська
 • English

Компенсація особам, які здійснюють соціальні послуги

07.11.2019 в 14:02

Управління соціального захисту населення Покровської райдержадміністрації інформує населення, що постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2019 р № 223 «Деякі питання державної допомоги окремим категоріям громадян» втрачено чинність постанови Кабінету Міністрів від 26 липня 1996 р № 832 «Про підвищення розмірів державної допомоги деяким категоріям громадян», згідно якої здійснювалась  виплата компенсації непрацюючій працездатній особі, яка доглядала за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80 – річного віку. Компенсаційні виплати здійснюються до моменту втрати зазначеною особою такого права. Період догляду  зараховувався в страховий стаж особі, яка здійснювала догляд.

На сьогоднішній день діючою  залишається  постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», згідно якої компенсація надається непрацюючим фізичним особам, які надають соціальні послуги  громадянам похилого віку, інвалідам, дітям– інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, які обслуговуються соціальними службами).

Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

15 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І групи (із зарахуванням страхового стажу на період виплати);

10 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги громадян похилого віку, які за висновком лікарсько–консультатаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, інвалідам ІІ групи та дітям – інвалідам;

7 відсотків  – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам ІІІ групи та хворим, які за висновком лікарсько–консультатаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.

Для призначення компенсації надаються такі документи:

Фізичною особою, що надає соціальні послуги:

 • заява про згоду надавати такі послуги;
 • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
 • висновок лікарсько–консультаційної комісії про те, що стан її здоров’я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;
 • копія трудової книжки;
 • заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

Особою, що потребує надання соціальних послуг, або її законним представником:

 • заява про згоду надавати такі послуги;
 • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
 • копія довідки до акту огляду медико–соціальною експертною комісією (форма № 157-1/о);
 • висновок лікарсько–консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування.

Для оформлення цієї компенсації та отримання консультацій   жителі Покровського району можуть звернутися за адресою: м.Покровськ вул. Торгівельна, 11  кабінет №7 1-й поверх або телефонувати 0950579820

print