[bvi]
  • Українська
  • English

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

08.12.2022 в 13:43

Стан фінансування матеріального забезпечення та страхових виплат управлінням виконавчої дирекції ФССУ в Донецькій області

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області продовжує фінансування лікарняних працівникам підприємств, установ, організацій області.
Станом на 07.12.2022 профінансовано надання матеріального забезпечення за заявами-розрахунками, які були подані роботодавцями до відділень Фонду по 27 вересня 2022 року.
Сьогодні для фінансування допомог по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, допомоги по тимчасовій непрацездатності, пов’язаній з виробництвом, управлінням направлено на рахунки відділень 2581,76 тис. грн.
Зазвичай направлені кошти надходять на рахунки роботодавців упродовж декількох банківських днів, однак під час воєнного стану строк може подовжуватися. Після цього роботодавці спрямують виплати на рахунки працівників.
Щомісячні страхові виплати для потерпілих на виробництві і членів їх сімей профінансовано за жовтень у повному обсязі.
Слідкувати за станом фінансування е-лікарняних працівники можуть онлайн у телеграм-каналі Фонду: https://t.me/socialfund
Інформацію щодо роботи відділень управління в Донецькій області можна отримати за телефонами гарячих ліній відділень управління: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/don/uk/publish/article/11213

Працюючі батьки доглядали за хворими дітьми понад мільйон днів за кошти ФССУ

Аби батьки могли бути поруч із хворою дитиною, Фонд соціального страхування України компенсує працюючим українцям втрачений заробіток за час догляду рідних.
За десять місяців 2022 року ФССУ нарахував 410 мільйонів гривень таких допомог – виплати призначені для понад 114 тисяч застрахованих осіб.
Загалом працюючі українці провели на лікарняних у зв’язку із потребою догляду за хворими родичами понад один мільйон оплачуваних за кошти Фонду днів. Здебільшого догляд здійснювався за хворими дітьми.
Фінансування допомоги по догляду здійснюється ФССУ, починаючи з першого дня і за весь час непрацездатності з цієї причини.
Нагадаємо, надання допомоги з тимчасової непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років здійснюється за весь період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більше 14 календарних днів. А в разі стаціонарного лікування – за весь час перебування застрахованої особи в стаціонарі разом із хворою дитиною.
Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворим членом сім’ї виплачується не більш як за три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, – не більш ніж за сім календарних днів.
Розмір допомоги залежить від тривалості страхового стажу та складає від 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років) і до 100% (якщо стаж – понад 8 років).

print