[bvi]
  • Українська
  • English

ДЕКЛАРУВАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

30.05.2022 в 9:30
Війна внесла свої корективи в кампанію е-декларування-2022. Через воєнний стан в Україні перенесено строк кінцевого подання декларації.

Відповідно до роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 07.03.2022 № 4:

  • щорічну декларацію за 2021 рік суб’єкт декларування має подати протягом 3 місяців після припинення війни;
  • аналогічне правило застосовується і до інших видів декларацій, якщо обов’язок з їх подання виник у декларанта у період дії воєнного стану;
  • повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті, якщо обов’язок з їх подання виник під час дії воєнного стану, також подаються протягом 3 місяців після припинення війни.
Разом з тим, усі бажаючі можуть подати декларацію і під час воєнного стану. Наразі, Єдиний державний реєстр декларацій для перегляду та контролю за поданням декларацій закритий, однак для подання декларації Реєстр працює.
Якщо у декларанта через наслідки війни не буде фізичної можливості подати документи вчасно, то він звільняється від адміністративної та/або кримінальної відповідальності через неподання чи несвоєчасне подання декларації. Такий декларант має подати документи протягом одного місяця з дня закінчення наслідків, які унеможливлювали їх подання (Закон України від 03.03.2022 № 2115-IX).
print