Захистіть дітей від кібербулінгу!
Щорічно в України з 25 листопада до 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги та підвищення обізнаності громадськості до усіх форм насильства та можливості їх подолання.
На теперішній час діти проводять дуже багато часу в інтернеті тому є небезпека натрапити на онлайн-булінг в соціальних мережах. Така форма насильства називається – кібербулінг.
Кібербулінг — цькування із застосуванням цифрових технологій, проявляється через поширення брехні або розміщення компрометуючих фотографій, повідомлень або погроз.
Зараз у воєнний час стало набагато більше ризиків в інтернеті розповсюдження фейкової інформації, пропаганди та шантажу, тому щоб захисти дітей у цифровому світі потрібно:
– цікавитись, які сайти відвідують діти та якими соціальними мережами вони користуються. Встановити програму «Батьківський контроль» на телефон дитини;
– навчити дітей використовувати безпечні налаштування для захисту конфіденційності та ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину;
– пояснити дітям про важливість негайно повідомити вас, якщо вони стали жертвою цькування, шантажу чи залякування в інтернеті.
У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства у цифровому просторі, варто одразу заблокувати агресора, не відповідати на образливі повідомлення, зберігати докази: робити скріншоти та записи повідомлень та за потреби звертайтеся до служб у справах дітей, соціальних служб вашої громади. Також надсилайте повідомлення про правопорушення до Департаменту кіберполіції за номером телефону 0 800 505 170 або в Україні працює цілодобова гаряча лінія за номером 1547 з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознаками статі та насильству стосовно дітей.
Будьте уважними та не зволікайте, якщо помітили зміни в поведінці дитини!
Служба у справах дітей Покровської райдержадміністрації.