[bvi]
  • Українська
  • English

Інформація для внутрішньо переміщених осіб

ДО ВІДОМА НАСЕЛЕННЯ Про особливості здійснення виплат державної соціальної допомоги на пенсій на період карантину

До відома внутрішньо переміщених осіб.

Все про тимчасове житло.

У Законі України  «Про житловий фонд соціального призначення» встановлено, що квартирний облік здійснюється органами місцевого самоврядування за місцем проживання громадян (для переселенців – за місцем перебування на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб), які мають право на отримання квартир, садибних (одноквартирних) житлових будинків із житлового фонду соціального призначення.

Правом взяття на соціальний квартирний облік користуються громадяни України:

а) для яких таке житло є єдиним місцем проживання або які мають право на поліпшення житлових умов відповідно до закону;

б) середньомісячний сукупний дохід яких за попередній рік з розрахунку на одну людину в сумі менший від величини опосередкованої вартості найму житла в даному населеному пункті та прожиткового мінімуму;

в) внутрішньо переміщені особи, які не мають житла на контрольованій території або житло яких зруйновано, стало непридатним для проживання в результаті військових дій.

При визначенні середньомісячного сукупного доходу не враховується вартість майнових прав або прав власності внутрішньо переміщеної особи і членів її сім’ї на нерухоме майно, розміщене на тимчасово окупованій території, в населених пунктах на лінії зіткнення або на неконтрольованій території, а також зруйноване або непридатне для проживання майно.

Встановлено, що правом постановки на соціальний квартирний облік також користуються мешканці тимчасових притулків для дорослих, громадяни, які мають право на соціальний захист у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб в районі відсутні. Моніторинг стану пустуючого житла яке знаходиться в приватній власності за згодою власників здійснюють виконкоми сільських та селищних рад.

“Про виплати за минулий час державної допомоги внутрішньо переміщеним особам.”