Інформація для учасників АТО
Основні пільги учасникам АТО, які надаються згідно Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”:
-безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;
-першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
-безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або отримання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування;
-100% знижка для осіб з інвалідністю в наслідок війни, 75% знижка учасникам бойових дій та 50% члена сім’ї загиблого військовослужбовця плати за користування житлом (квартплати) та комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 м2 загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає в житловому приміщенні (будинку) та має право на знижку плати, та додатково 10,5 м2 на сім’ю), а також знижка на вартість палива для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.
-безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів незалежно від відстані та місця проживання;
Для отримання пільг необхідно надати до управління соціального захисту населення Покровської райдержадміністрації наступні документи:
-копія документу, що підтверджує право пільговика та членів його сім’ї на пільги (тобто, посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю в наслідок війни, члена сім’ї загиблого військовослужбовця тощо);
-копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
-копія паспорта;
-інформація про склад сім’ї, характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується.
Професійна адаптація учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432 «Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності», кожний учасник антитерористичної операції та постраждалий учасник Революції Гідності має право на отримання послуг з професійної адаптації. Для отримання послуг з професійної адаптації особа письмово звертається із заявою до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування).
До заяви додаються:
- копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
- копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни;
- копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення.
Після цього управління соціального захисту населення видає учаснику антитерористичної операції направлення до центру зайнятості або іншої установи на професійну орієнтацію щодо вибору напряму професійного навчання також направлення на професійне навчання з урахуванням висновків професійної орієнтації.
Послуги з професійного навчання надаються учаснику антитерористичної операції та постраждалому учаснику Революції Гідності одноразово в порядку черговості.
Учасник антитерористичної операції та постраждалий учасник Революції Гідності на підставі направлення на професійне навчання зараховується до установи.
За довідками звертатися до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м. Покровськ, вул. Торгівельна, 11 кабінет № 2, телефон 0950479903.
До уваги постраждалих учасників Революції Гідності та учасників АТО
Санаторно-курортне лікування є одним із видів лікувально-профілактичної допомоги, пов’язаної з використанням природних лікувальних факторів (мінеральні води, лікувальні грязі, сприятливий клімат тощо). На сьогодні в Україні створена та успішно функціонує доволі розвинена мережа лікувально-профілактичних закладів, які надають громадянам низку послуг.
Кожному учаснику бойових дій Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування. При цьому механізм забезпечення цією пільгою саме учасників Революції Гідності та учасників АТО визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.
Для отримання путівки необхідно:
а) стати на облік в управлінні соціального захисту населення;
б) подати наступні документи:
1. заяву;
2. медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
3. копію посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни;
4. документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Постраждалий учасник Революції Гідності та учасник АТО може самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.
Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 № 497 будь-який учасник Революції Гідності та учасник антитерористичної операції, який має статус учасника бойових дій та документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, має право звернутися до управління соціального захисту населення із заявою про надання послуг з психологічної реабілітації.
До заяви додається:
– копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни;
– копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Постраждалий учасник Революції Гідності та учасник АТО може самостійно обрати санаторій для проходження психологічної реабілітації, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги. Для отримання психологічної реабілітації жодних документів в медичних установах оформлювати не потрібно.
За довідками звертатися до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м. Покровськ, вул. Торгівельна, 11 кабінет № 2, телефон 0950479903.