[bvi]
  • Українська
  • English

Історія села

Удачненська селищна територіальна громада розташована на заході  Покровського району і межує з Межівським районом Дніпропетровської  області;

Селище міського типу  Удачне було засноване в 1890 році. У цей час Франко- Бельгійська компанія розпочала будівництво залізниці. Колії повинні були перетинати  родючі  землі поміщика Карпова. За легендою, він зумів домовитися, щоб будівництво перенесли на пасовища. Прокладати залізницю довелося заболоченою місцевістю. Багато зусиль доклали будівники , аби залізницю було побудовано «удачно». Так і виникла назва спочатку станції, а потім і село –Удачне,(селище міського типу з 1985 року). Першими поселенцями були вихідці із села Сергіївна.

У  1923 році була відкрита залізнична початкова школа, яка з 1929 року стала семирічкою.

Селище  Удачне – центральна садиба громади. До складу Удачненської селищної ради входять наступні населені пункти: смт.Удачне, села Молодецьке, Муравка, Новомиколаївка, Новосергіївка.

Територія селищної ради становить 9030 га, з них площа населених пунктів 666,6 га. Чисельність населення складає 2137 осіб.

На території селищної ради працюють такі потужні підприємства, як сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма «Дружба», основним напрямком діяльності якого – рослинництво, спеціалізація – вирощування зернових та технічних культур, а також ПАТ ШУ «Покровське», яке займається видобутком кам’яного вугілля .

На  території громади  діє загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів , дитячий садок, Удачненська лікарська амбулаторія, два фельдшерсько-акушерських пункти (с.Новомиколаївка,с. Новосергіївка),  перукарня, центр культури та дозвілля (смт.Удачне), сільський клуб (с.Новомиколаївка) , дві бібліотеки (с.Муравка, смт.Удачне).

В центі селища , в парковій зоні, знаходиться пам’ятник воїнам  Великої  Вітчизняної війни .

Прикрасою  селища є Свято-Георгіївський храм та дзвіниця.

У 2018 році за кошти районної та селищної ради на території громади було збудовано багато нових об’єктів інфраструктури, а саме :  11 дитячих майданчиків ( в усіх населених пунктах селищної ради), сучасний спортивний майданчик зі штучним покриттям на території  Удачненської ЗОШ.

Видатними людьми , вихідцями з села , є Семичасний В.Ю.- голова державної безпеки при Раді Міністрів СРСР , Вєдєнін О.М.- який був комендантом Кремля в Москві. Жили в селі герої  Радянського Союзу  Сулейманов Я.М., Дульченко М.А., який загинув під час випробувань літака в 1962 році. Ім’ям  Дульченко М.А. була названа піонерська організація та вулиця .

У с.Новосергіївка з початку тридцятих років жив, важко працював на землі перший фотокореспондент Марко Желєзняк. Його перші фотознімки зберігаються в історичних музеях, на  шпальтах старих газет