[bvi]
  • Українська
  • English

Історія села

Сергіївська сільська рада, до складу якої входять два населених пункти: село Сергіївка та село Калинівка, розкинулася в північно-західній частині Покровського району Донецької області на берегах невеличкої річки Ковалихи.

Площа сільської ради становить 12 484 га.

Відстань до районного центру м. Покровськ – 25 км., до залізничної станції 18 км.

Село Сергіївка має  солідний вік – більше двохсот літ.

За часи свого існування село змінювалося, кращало, розвивалося. Різні історичні події наклали свою печатку на розвиток села та сільської громади.

Населення сільської ради складає 1550 чоловік

На сьогоднішній день на території громади діють сільськогосподарські підприємства: ТОВ «Окнемер –Агро», агрофірми «Калинівська»,  «Донліт»,  «Котліно», «Ковалиха», фермерські господарства «Горбенко М.С.», «Партнер»,  «Шанс», «Янтарь»,  «Зерно ГМС», «Володимир і К», «Світанок», працюють фізичні – особи підприємці: Шутов О.М., Мусієнко ОІ., Мусієнко Д.О., основний напрямок діяльності – рослинництво, спеціалізація – вирощування зернових та технічних культур  (соняшнику).

Керівники підприємств переймаються проблемами громади і завжди надають спонсорську фінансову допомогу для проведення культурно-масових заходів та спортивних свят.

На території сільської ради здійснює свою діяльність ТОВ «Збагачувальна Фабрика «Свято-Варваринська», яка забезпечує переробку вугілля, що добувається ПрАт «ШУ «Покровське».

На території Сергіївської сільської ради встановлені пам’ятники Т.Г.Шевченку, пам’ятник «Братська могила радянських військовополонених» та  «Пам’ятник загиблим військовополоненим», пам’ятник «Братська могила радянських воїнів, пам’ятник односельцям», пам’ятний знак «Жертвам голодоморів». Мешканці за ними доглядають, підтримують у належному стані.

Працюють всі бюджетні установи:  у навчально-виховному комплексі «Сергіївська  загальноосвітня школа I-III ступенів –  дошкільний навчальний  заклад Покровської районної ради   Донецької області» виховується 30 дітей дошкільного віку та  отримують освіту 90 учнів. В цьому році             депутатами сільської ради виділені кошти на заміну вікон та ремонт підлоги у коридорах навчального закладу. Сергіївська амбулаторія загальної практики сімейної медицини Покровського районного центру ПМСД, з новим медичним обладнанням, денним стаціонаром та відремонтованими кабінетами,  Сергіївський центр культури та дозвілля. Гордістю громади є народний фольклорний колектив «Сергіяночка», пісні у їх виконанні чули не тільки в селі та районі, а й за межами Донецької області та навіть України. Ми пишаємося власною футбольною командою, яка гідно захищає честь сільської ради і не раз ставала призерами району Є сільська бібліотека, відділення Укрпошти,  працюють приватні магазини.

В 1999 році  жителі села Сергіївка перебудували будівлю старої школи в церкву, яка належить релігійній громаді Свято-Троїцької парафії Донецької єпархії Української Православної Церкви Московського  патріархату.

У 2009 році члени ініціативних груп Сергіївської  громади об’єдналися   в громадську організацію «Перлина», яка  бере активну участь в реалізації проектів місцевого розвитку. Завдяки залученню коштів обласного, районного, сільського бюджетів, Державного фонду регіонального розвитку на території сільської ради  з’явився дитячий майданчик, вуличні тренажери, відремонтовано Братську могилу радянських воїнів та пам’ятник воїнам односельцям, замінені вікна на металопластикові в Сергіївському ЦКіД, придбані костюми для фольклорного народного колективу «Сергіяночка», відремонтовано коридор в амбулаторії,  розпочато ремонт ліній зовнішнього освітлення, проведено капітальний ремонт водопровідної мережі протяжністю 18 км 685 м

Але ми не зупиняємося на досягнутому і намагаємося зробити більше для покращення умов проживання  і відпочинку  сергіян: установлені дитячі майданчики з гойдалками, автобусні зупинки, відкрито агентський пункт Пенсійного фонду, облаштовано сквер в селі Сергіївка «Сквер Перемоги» із затишною альтанкою, красивими алеями, столиками та лавками, квітами та дитячим ігровим комплексом,  проведено освітлення цього скверу, де залюбки відпочивають як діти, так і дорослі.

І надалі ведуться роботи з ремонту покриття автомобільних доріг, вуличного освітлення, за кошти районного бюджету планується  облаштування футбольного поля з штучним покриттям. Заплановано проведення водогіну в селі Калинівка, допомогу в  пробуренні свердловини та установці башти обіцяє гуманітарна організація «Арче-нова».