[bvi]
  • Українська
  • English

Історія села

Село Піщане було засновано в 1907 році Костенко Ісааком та Кислицьким Тифаном. Зі своїми родинами вони прийшли  з дніпропетровської області на пусті землі. Побудували оселі та стали займатися сільським господарством. Поряд з ними селилися інші родини. Село назвали Мар’їна Пустош. В 1919 році на території села Мар’їна Пустош було утворено Звіровську сільську раду. З 1963 року сільська рада перейменована в Піщанську, куди входять села Солоне, Вовкове, Піщане, Звірове.

У селі Піщане було розроблено Піщаний кар’єр, в якому видобували пісок для Красноармійського цегляного заводу та будівництва.

У роки колективізації 1929-1930 на території було створено два колгоспи «Комінтерн» та імені Петровського. Вони вирощували зернові культури та розводили скотарство. У роки Другої Світової війни майно колгоспів було евакуйовано.

Мешканці сільської ради в роки Другої світової війни мужньо захищали Батьківщину. Не всім судилося повернутися додому. Загиблі навічно залишилися на місцях боїв. Серед них – Герой Радянського Союзу  Волков Петро Тимофійович, який в боях за Київ збив 7 фашистських літаків і сам загинув. Монумент герою стоїть на території Піщанського НВК.

Після війни почалося відновлення сільського господарства. Колгоспи Комінтерн та Петровського об’єдналися в колгосп імені Мічурина.

Спеціалізацією колгоспу було рослинництво: вирощували зернові, овочі (картоплю, помідори, капусту, огірки, цибулю, буряк та ін.), фрукти (яблука, груші, черешню, вишню, малину). Розводили скот (крс, свиней, курей, качок). Колгосп поставляв сільськогосподарську продукцію в місто Покровськ (Красноармійськ)  та Донецьк.

У 1987 році на території с. Піщане було побудовано середню школу, в якій навчалося понад 300 учнів. Було побудовано два клуби, дитячий садок «Малиш» на 90 дітей, 2 ФАПи.

Наприкінці 20 століття колгосп ім. «Мічуріна» розпався. На його місці зараз працює  цех №2 Агрофірми «Дружба», який займається вирощуванням зернових та технічних культур.

З 2012 року на території с. Піщане будується ППС-3  шахтоуправління Покровське.