[bvi]
  • Українська
  • English

Запровадження нового механізму фінансування житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг

04.10.2019 в 12:42

 

 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 14 серпня 2019р.

№ 807 «Про внесення змін до визнання такими , що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» Ця постанова набирає чинності з 1 жовтня 2019р.

Відповідно до прийнятих Урядом рішень  внесені зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Виплата субсидій у грошовій готівковій формі здійснюється шляхом  перерахування управлінням соціального захисту населення коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в установі уповноваженого банку або через  АТ «Укрпошта» для осіб, які одержують пенсії. Особи, які не одержують пенсії, а також одержувачі субсидії, які отримують пенсію в іншій адміністративно-територіальній одиниці (відмінній від місця оформлення субсидії), самостійно надають управлінню соціального захисту інформацію про спосіб виплати та реквізити рахунку в уповноваженому банку. До надання відповідних даних виплата субсидії буде здійснюватись через АТ «Укрпошта».

Одержувачі субсидії за бажанням мають право написати заяву, подану до управління соціального захисту населення щодо виплати субсидії у грошовій безготівковій формі. В цьому випадку АТ «Ощадбанк» здійснюватиме переказ коштів на рахунки житлово-комунальних підприємств.  Також вони мають право написати заяву про зміну способу виплати  субсидії  (тобто через АТ «Укрпошта» замість уповноваженого банку).

Чи потрібно у жовтні звертатись до управління соціального захисту населення, щоб оформити субсидію на опалювальний період?

Якщо у травні субсидію було призначено на новий період 2019-2020р.р. у жовтні її розмір на опалювальний сезон розраховують автоматично. До уваги братимуться доходи за I-II квартал 2019 року.

Звертатись  та надавати новий пакет документів потрібно тим  громадянам, у яких змінився склад сім’ї або виникли зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг.

Житлова субсидія не призначається, якщо управлінням соціального захисту отримано інформацію про наявність простроченої  понад місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян  на день звернення  за призначенням житлової субсидії. У разі погашення суми заборгованості або укладення договору  реструктуризації потрібно звернутися із заявою та декларацією про доходи в управління соціального захисту населення Покровської райдержадміністрації та надати копію квітанції про оплату забогованості або копію договору про реструктуризайію.

За консультацією можна звернутися за телефоном “гарячої лінії” управління:  0950479820.

print