[bvi]
  • Українська
  • English

Податківці застерігають: статус платника єдиного податку можна втратити через наявність податкового боргу

15.08.2019 в 9:08

Фахівці Покровсько – Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області нагадують, що відповідно до п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку, здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

Реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу (п. 299.10 ст. 299 ПКУ).

Причини, вимушеного переходу на сплату інших податків і зборів, перелічені в п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ.

Так, відповідно до частини восьмої п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ,  платники єдиного податку у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів в останній день другого із послідовних кварталів.

Шановні підприємці, пам’ятайте про важливість вчасного розрахунку з бюджетом, адже наявність податкової заборгованості у будь – якому розмірі – явище, що призводить до нарахувань боржнику штрафів, та порушує права інших громадян, позбавляючи державу джерел фінансування потреб суспільства!

 

Покровсько – Добропільське управління ГУ ДФС у Донецькій області

print