[bvi]
  • Українська
  • English

Триває кампанія декларування доходів громадян!

19.02.2020 в 16:12

Фахівці Покровсько-Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області продовжують активну консультативну роботу по наданню практичної допомоги громадянам у складанні річних податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2019 рік.

Днями з цією метою вони побували в Покровсько-Ясинуватському ОМВК, де присутніх було проінформовано про основні випадки обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи, способи її подання, куди її необхідно подавати, про граничні строки подання податкової декларації та строки сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації. Ознайомили  про витрати, за якими фізична особа має право на отримання податкової знижки за 2019 рік.

Нагадали, що при направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Також повідомили права платника податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи щодо включення до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку). Зазначили, що  право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами  та доповненнями (далі – ПКУ).

Відповідно до п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

Платник податку має право скористатися зазначеною в п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:

– не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

-не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

Наприкінці зустрічі податківці надали індивідуальні консультації бажаючим.

 

Покровсько-Добропільське управління

ГУ ДПС у Донецькій області

print