[bvi]
  • Українська
  • English

Про стан укладання колективних договорів

04.05.2019 в 14:47

Згідно Закону України «Про колективні договори і угоди»  колективні договори складаються на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників та роботодавців.

Колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях  незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

Колективний договір набирає  чинності з дня його підписання представниками сторін або з дня, зазначеного у колективному договорі.

Після закінчення строку дії колективний договір продовжує діяти до того часу, поки сторони не укладуть новий або не переглянуть чинний, якщо інше не передбачено договором.

Колективні договори підлягають повідомній реєстрації в установленому законодавством порядку.

Повідомною реєстрацією колективних договорів займається управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

В районі  розташовано 77 підприємств, установ та організацій різних форм власності – юридичних осіб, з яких  75 уклали  та провели повідомну реєстрацію колективних договорів, що складає 98%.

Згідно з рекомендаціями профспілок колективні договори укладаються установами та підприємствами зі штатною чисельністю 5 і більше осіб Проведено 40 реєстраційних дій по повідомній реєстрації колективних договорів.

print