[bvi]
  • Українська
  • English

«Переселенці з Донеччини, яких понад 500 тис. осіб, прямують далі на захід країни», – Вадим Філашкін

22.04.2024 в 19:00

Про це під час інтерв’ю з журналістом Kyiv Independent Олександром Хребтом повідомив голова Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін.

За його словами, у той час, як більшість внутрішньо переміщених місцевих жителів — понад 500 000 осіб — переїхали в безпечніші місця в регіоні з 2014 року, тепер усі прямують ще далі на захід.

Вадим Філашкін зазначив, що Донецька обласна військова адміністрація створила десятки гуманітарних хабів у 17 областях України.

«Щойно люди виходять з потяга, вони отримують фінансову допомогу. Далі приймаючий регіон піклується про їхнє розміщення та надає допомогу», – зауважив голова ОДА.

Проте є й ті, хто хоче залишитися вдома у прифронтових містах, доки російські війська наближаються. Зволікання з рішенням про евакуацію може призвести до смерті чи життя в умовах окупації.

«Мало хто (з тих, хто лишився) хоче евакуюватися. Для нас це проблема. Коли стане зовсім спекотно, люди звернуться за допомогою, але дістатися до них може бути неможливим», — сказав начальник Донецької ОВА, розповівши, що кілька місцевих жителів намагалися евакуюватися з Авдіївки, а російські війська відкрили вогонь по єдиному шляху евакуації.

print