[bvi]
  • Українська
  • English

Легальна праця – гарантія соціальної захищеності працівника

27.02.2020 в 10:56

Заробітна плата сьогодні є одним з основних джерел доходів громадян. Але роботодавці і наймані працівники перебувають далеко не в однакових умовах. На жаль, тіньові процеси у сфері виплати заробітної плати набули особливого поширення, а проблема боргів із виплати заробітної плати тягнеться не один рік. Саме тому легалізація трудових відносин, контроль за додержанням мінімальних гарантій в оплаті праці є актуальною проблемою, яка потребує уваги громадськості.

Заробітна плата в «конвертах» позбавляє людину соціальної захищеності. Нелегальна робота – це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантій на безпечні й здорові умови праці. Працівники, які отримують «тіньову» зарплату, позбавлені виплати допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи, одержання пристойної пенсії в старості та інших виплат, передбачених законодавством.

Покровським обєднаним управління Пенсійного фонду України Донецької області за результатами проведеної роботи щодо виведення трудових відносин з «тіні» за 2019 рік легалізовано 212 робочих місць, додатково надійшло до бюджету єдиного соціального внеску 255,0 тис. грн.

Вкотре звертаємось до роботодавців, які надають перевагу виплаті заробітної плати «в конвертах» з проханням, проявити свою громадянську позицію, легалізувати реальну заробітну плату працівників і не прирікати їх на низькі соціальні виплати.

print