Інформація з питань пенсійного забезпечення громадян та діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області
15.05.2023 в 13:55
Запитували?Відповідаємо!
Чи отримаю я допомогу по вагітності та пологах, якщо підприємство, на якому я працюю, знаходиться у періоді простою?
Так, отримаєте.
Відповідно до ст. 18 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” №1105-XIV у разі надання застрахованій особі відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами у період простою підприємства, установи, організації не з вини застрахованої особи допомога по вагітності та пологах надається з дня виникнення права на таку відпустку.
Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є листок непрацездатності. Вона надається у розмірі, який компенсує 100% середньої заробітної плати. Дата фінансування такої допомоги залежить від дати прийняття заяви-розрахунку, яку роботодавець подає за лікарняним.
Розʼяснення щодо виплат за лікарняними по вагітності та пологах дивіться за посиланням https://is.gd/ervz6r
Перевірити формування е-лікарняного можна онлайн на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua

ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ, ОТРИМУВАЧІВ СУБСИДІЙ ТА ПІЛЬГ
15.05.2023 на території Донецької області працюватимуть наступні поштові відділення, де можливо отримати пенсійні виплати, субсидії, пільги та страхові виплати.
Перелік за посиланням – https://bit.ly/3nWL76E

Відповідно до ст.115 Закону України від 09.07.2003 № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на призначення дострокової пенсії за віком мають жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, після досягнення віку 50 років та за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу.
За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей здійснювалося батьком, батьку призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності страхового стажу не менше ніж 20 років.
До трудового стажу до 01.01.2004 року включався час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.
Починаючи з 01.01.2004 час догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку зараховується до страхового стажу матері за умови, якщо особа доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку, та за умови отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Починаючи з 01.01.2005 цей період зараховується до страхового стажу за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Для призначення дострокової пенсії за віком необхідно надати наступні документи:
– заява;
–паспорт, ідентифікаційний код;
–трудова книжка та інші документи, що підтверджують набутий страховий стаж;
–свідоцтва про народження дітей;
–паспорти дітей (за наявності).
Відповідно до пункту 8 статті 1 Закону України від 01.06.2003 № 1767-ІІІ «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» матерям, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, при цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку, до розміру пенсії призначається надбавка – пенсія за особливі заслуги перед Україною в розмірі від 35% до 40% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (залежно від кількості дітей).
Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.
Відеоінструкція як заяву для призначення дострокової пенсії через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua дивіться за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=mKbkUM5fTek
Актуальні новини та роз’яснення з пенсійного законодавства дивіться також на нашому телеграм-каналі https://t.me/PensFond_dn

Запитували
Відповідаємо













