[bvi]
  • Українська
  • English

Інформація з питань пенсійного забезпечення громадян та діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

17.03.2023 в 14:47

16 березня 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, згідно із затвердженим графіком, продовжено фінансування пенсійних та страхових виплат, субсидій та пільг.

На пенсійні виплати спрямовано 3237,5 млн грн.

Пенсії через банківські установи профінансовано по 17 березня, через відділення поштового зв’язку профінансовано по 24 березня.

Пенсії військовослужбовців профінансовано в повному обсязі.

Субсидії та пільги за лютий 2023 року профінансовано в повному обсязі.

На страхові виплати спрямовано 205,9 млн грн (в тому числі 13,9 млн грн на оплату лікарняних). #ГоловнеуправлінняПенсійногофондуУкраїнивДонецькійобласті #фінансування #пенсії #субсидіїпільги #страховівиплати

ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ, ОТРИМУВАЧІВ СУБСИДІЙ ТА ПІЛЬГ

17.03.2023 на території Донецької області працюватимуть наступні поштові відділення, де можливо отримати пенсійні виплати, субсидії, пільги та страхові виплати.

Перелік за посиланням – https://bit.ly/3yKku6L.

Згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII військовослужбовці за наявності встановленої вислуги на військовій службі мають право на пенсію за вислугу років.

До таких військовослужбовців належать особи, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деякі інші особи, які мають право на пенсію за цим Законом.

Основна умова для призначення пенсії – звільнення військовослужбовців зі служби.

Для таких осіб передбачено три види пенсій:

за вислугу років (незалежно від віку, за наявності вислуги 25 років і більше; при досягненні на день звільнення зі служби 45-річного віку, за наявності 25 років і більше страхового стажу, з яких не менше 12 років 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ);
-по інвалідності (якщо вона настала під час проходження служби незалежно від віку);
-у разі втрати годувальника (призначається непрацездатним членам сім`ї, які були на утриманні військовослужбовців, дітям, батькам і дружині/чоловікові).

Важливо! Зберігається право на пенсію військовослужбовців у разі їх призову на військову службу.

Пенсії військовослужбовців обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військове звання, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення.

Розміри пенсій залежно від їх виду складають:

за вислугу років – 50-70% грошового забезпечення, залежно від тривалості вислуги;
по інвалідності – 40-100% грошового забезпечення, залежно від групи та причини інвалідності;
у разі втрати годувальника – 30-70% на одного утриманця, залежно від причини смерті.

Заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, подаються до органів Пенсійного фонду через уповноважені структурні підрозділи.

Заяву про призначення пенсії у разі втрати годувальника можна подати через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду – https://portal.pfu.gov.ua/.

Перелік документів, необхідних для призначення пенсії та допомоги, визначено Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до цього Закону, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1.

УВАГА! ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ!

Сучасна багатоканальна «гаряча телефонна лінія» Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

0 800 400 870
0 800 406 360
0 800 406 370

Додатковий телефон “гарячої лінії” для дзвінків через Viber, WhatsApp, Telegram +380 66 530 84 71.

print