[bvi]
  • Українська
  • English

Інформація для суб’єктів господарювання сфери послуг

03.06.2021 в 10:09

Згідно із статтею 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон) мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова. Починаючі  з 16 січня поточного року підприємства та організації всіх форм власності, у тому числі інтернет-магазини, повинні  обслуговувати споживачів та надавати інформацію про товари й послуги державною мовою. Також виробники (виконавці і продавці) зобов’язані, відповідно до Закону, надавати споживачам інформацію про свої вироби (товари), роботи чи послуги державною мовою. Державною мовою має подаватися інформація на цінниках, в інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, меню тощо. Контроль за виконанням   цих норм покладено на Уповноваженого із захисту державної мови (далі – Уповноважений).

Відповідно до статті 57 Закону у разі порушення суб’єктом господарювання, що провадить господарську діяльність на території України, вимог, встановлених статтею 30 цього Закону, Уповноважений, його представник  складає акт про результати здійснення контролю за застосуванням державної мови, оголошує такому суб’єкту попередження та вимогу усунути порушення протягом 30 днів від дати складання акта, про що зазначається в акті.

За повторне протягом року порушення вимог, встановлених статтею 30 цього Закону, Уповноважений накладає на суб’єктів господарювання, що провадять господарську діяльність на території України, штраф у розмірі від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Складає  і виписує штраф Уповноважений чи його представник.

До того ж, на офіційному сайті Уповноваженого mova-ombudsman.gov.uaу розділі «Головне» пропонується алгоритм дій споживачів у разі порушення його мовних прав.

Разом з тим, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 №1585-р затверджений  план заходів з реалізації першого етапу (до 2022 року) Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава» (далі – План заходів), який передбачає моніторинг розвитку української мови.

print