[bvi]
  • Українська
  • English

Ідеальна їжа для немовляти

03.08.2023 в 13:00

Грудне вигодовування вкрай важливе  для  харчування і здоров’я дитини. Постійний та безпосередній контакт шкіри немовляти до шкіри матері в перші моменти після народження вкрай важливі для збереження життя, підтримання життєдіяльності та розвитку дитини.

Факти про грудне вигодовування, які потрібно знати матусі:

1.Як довго дитині требабути на грудному вигодовуванні та коли починати? ВООЗ рекомендує розпочати грудне годовування  в перші години життя немовляти.  Грудне молоко повністю покриває потреби малюка в поживних речовинах протягом перших 6 місяців життя, з 6 до 12 місяців продовжує задовольняти щонайменше половину потреб, а протягом другого року життя – третину потреб дитини в поживних речовинах. Мати має продовжувати далі грудне вигодовування, поступово вводячи до раціону харчування відповідний та доброякісний прикорм.

2.Чому грудне вигодовування таке важливе? Грудне молоко— ідеальна їжа для немовляти. Жіноче молоко – унікальний продукт, що містить понад 1000 компонентів і речовини, які неможливо синтезувати штучно. Молоко мами завжди має необхідну температуру і оптимальний склад, який постійно змінюється в залежності від віку та стану дитини. Воно безпечне та містить необхідні антитіла, що сприяють захисту дитини від хвороб. Діти, які знаходяться на грудному вигодовуванні, мають менший ризик ожиріння, розвитку діабету на пізніших етапах життя. Грудне молоко має заспокійливу дію, діти, які ростуть на грудному вигодовуванні менше плачуть, мають кращий зір. Грудне вигодовування сприяє розвитку вилочкової залози, що виробляє Т-клітини, необхідні для захисту імунітету. Грудне молокомістить магній, що підтримує міцність кісток, цинк, а також допомагає розвитку інтелекту дитини. Грудне молоко на 88% складається з води, тому навіть у найспекотніші літні місяці немає потреби пропонувати малюкові віком до 6 місяців воду – просто частіше прикладайте його до грудей. Грудне вигодовування знижує ризик смерті від діареї, пневмонії та синдрому раптової смерті новонародженого.Грудне вигодовування сприяє сенсорному та пізнавальному розвитку немовляти, а також подальшому інтелектуального розвитку.

3.Чи приносить грудне вигодовування користь матері?Так. Вонозменшує ризикраку молочної залози та яєчників, діабету II типу та після пологової депресії, скорочує ризик післяродової кровотечі.

4. Чи всі жінки можуть годувати грудьми?

Переважна більшість жінок фізично здатні годувати грудьми. Є рідкісний стан, що називається гіпоплазією молочної залози, при якому жінки не мають достатньої кількості потрібного типу тканини молочної залози для виробництва молока. Але здебільшого груди здатні до годування.

5.Як визначити, що дитина отримує достатньо молока?

Варто звернути увагу на те, чи набирає немовля вагу. Ви можете зважувати малюка щотижня. Звертайте увагу на колір та якість випорожнень. Звертайтеся до лікаря за консультацією, якщо дитина важить недостатньо або є проблеми з випорожненнями.

6.Які є особливості годування?

Раннє прикладання новонародженого до грудей дає змогу матері годувати практично відразу після пологів. Смоктання триває всього декілька хвилин, але це допомагає запустити лактацію та емоційно налаштуватися на грудне вигодовування.Коли дитина тільки народилася, рекомендується годувати її на вимогу. В середньому — кожні дві-три години. Діти харчуються за потребою, залежно від апетиту. Для малюків від 4 місяців приблизна кількість сеансів грудного вигодовування може бути 4–13 на день. Годувати немовлят вночі також є нормою. Коли настає відчуття ситості — годування припиняють. Годувати грудьми економічно вигідно, це безпечна та завжди доступна їжа для дитини. Під час годування грудьми виникає тісний психоемоційний зв’язок між матір’ю та дитиною.

Діти- це наша  радість, наше щастя, наше майбутнє, тому треба  змалечку дбати про їх здоров’я!

Добропільська філія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»

 

print