[bvi]
  • Українська
  • English

ГІПОДИНАМІЯ – ВОРОГ СУЧАСНОЇ ЛЮДИНИ

08.05.2023 в 15:00

Гіподинамія – поширена проблема сучасності, коли люди мало рухаються, багато часу проводять в положенні сидячи чи лежачи, страждають від ожиріння. Це не хвороба, але вкрай небезпечний стан, який може спровокувати ряд важких захворювань через порушення функцій органів та систем.

Про значення цього терміна не важко здогадатися, “гіподинамія” означає “знижена активність”.

Головна причина гіподинамії – значне підвищення комфортності життя через досягнення технічного прогресу. Одна з головних причин гіподинамії – сидяча робота, що переважає серед офісних працівників. До групи ризику потрапляють і діти, які після занять у школі не займаються в гуртках, а проводять вільний час вдома, перед екранами телевізорів, комп’ютерів чи смартфонів. Крім того, існують фактори, які не залежать від людини. Це, наприклад, тяжкі захворювання чи травми, що обмежують або навіть унеможливлюють рух.

Гіподинамія – це стан, який супроводжується великою кількістю симптомів. До

головних її ознак належать: порушення сну; суттєве зниження працездатності,  постійна втома; набір зайвої ваги, дратівливість

Наслідки гіподинамії. тривале зниження фізичної активності тягне за собою атрофічні зміни у м’язах, кістковій тканині, порушення обміну речовин, зниження синтезу білка. Гіподинамія негативно впливає на роботу головного мозку, через неї людина страждає на постійні головні болі, безсоння, емоційну неврівноваженість.

Через брак фізичної активності порушується кровопостачання всіх органів, зокрема й мозку. У результаті погіршується пам’ять, концентрація уваги, уповільнюється процес мислення, з’являються різні патології в роботі органів і систем.

Профілактика гіподинамії – фізична активність. Починати профілактику гіподинамії потрібно ще з дитинства: дітей слід привчати до ранкової зарядки, активного дозвілля на свіжому повітрі, водити їх на заняття у спортивні секції. Дорослі теж не повинні про себе забувати: займатися спортом,  записатися в  тренажерний зал, басейн, ходити пішки, кататися на велосипеді, тощо.

Оскільки гіподинамія – це не хвороба, особливого лікування вона не потребує. Позбутися її симптомів можна, змінивши свій спосіб життя. Якщо ж через брак фізичної активності у людини вже з’явилися певні хвороби, лікувати треба вже саме їх.

Гіподинамія  – це розплата за комфортне життя. Але все залежить від нас! З кожним роком гіподинамією страждають все більше і більше підлітків. Мало хто звертає увагу на симптоми гіподинамії. Найчастіше ми списуємо все на стреси, погану екологію і неякісне харчування.

Потрібно пам’ятати, що наш організм потребує навантаження. До того ж, куди приємніше розслаблення після фізичних вправ, адже тіло після тренування здається таким гнучким і легким. Уникнути гіподинамії допоможе фізична активність. Навіть 30 хвилин щоденного фізичного навантаження будуть дуже корисні для організму людини. Рухові навантаження повинні бути розумними, і тоді це стане запорукою того, що гіподинамія та її наслідки не позначаться на організмі. Дуже важливе значення має тривалість сну – людина повинна спати не менше восьми годин.

Мати міцне здоров’я і красиву фігуру можливо, потрібно лише небагато завзятості, волі і бажання змінити своє життя.

Добропільська  філія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»

print