[bvi]
  • Українська
  • English

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

07.11.2022 в 13:50

У середньому застраховані особи Донецької області отримали від Фонду 5,1 тисячі гривень лікарняних

За підсумками 9 місяців 2022 року управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області було прийнято на фінансування листки непрацездатності, видані у зв’язку із загальним захворюванням (у тому числі на COVID-19), травмою, самоізоляцією від COVID-19 або доглядом за хворими рідними, на загальну суму понад 386,7 млн гривень.
Протягом дев’яти місяців цього року було подано на фінансування 159 040 листків непрацездатності для майже 76 тис. застрахованих осіб. У середньому для кожної застрахованої особи призначено допомог на 5,1 тис. гривень за кошти Фонду.
Нагадуємо, що відповідно до діючого законодавства допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується Фондом соціального страхування України, починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності й до моменту одужання або встановлення МСЕК інвалідності незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності (перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця). У разі необхідності догляду за хворою дитиною, догляду за хворим членом сім’ї та догляду за дитиною віком
до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка здійснює догляд, допомога надається Фондом з першого дня непрацездатності.
Звертаємо увагу, що дата фінансування допомоги прямо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку на виплату коштів застрахованій особі. Слідкувати за станом надання матеріального забезпечення застраховані особи можуть онлайн у телеграм-каналі Фонду https://t.me/socialfund

Попри війну ФССУ продовжує фінансувати санаторно- курортне лікування для упередження ускладнень в
осіб з інвалідністю
Попри умови воєнного стану Фонд соціального страхування України продовжує піклуватись про лікування українців, які отримали інвалідність внаслідок трудової діяльності. Аби запобігти розвитку ускладнень та покращити їх здоров’я, ФССУ системно фінансує санаторно-курортне лікування для таких потерпілих.
За підсумками трьох кварталів 2022 року вже понад 1,2 тисячі осіб з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання були забезпечені курсом санаторно-курортного лікування за кошти Фонду.
Забезпечення таким лікуванням відбувається на підставі визначеної МСЕК потреби
– періодичність його проходження залежить від встановленої групи інвалідності й індивідуальної програми реабілітації (ІПР):
– особи з інвалідністю І групи – щороку;
– особи з інвалідністю ІІ групи – один раз на два роки або щороку на підставі ІПР;
– особи з інвалідністю ІІІ групи – один раз на три роки, один раз на два або щороку на підставі ІПР.
Особи з інвалідністю мають право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування за кошти ФССУ. Для зручного вибору на вебпорталі Фонду розміщено інформаційний перелік санаторно-курортних закладів у розрізі регіонів, місцерозташування та профілів санаторно-курортного лікування, за якими надаються послуги потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та
професійного захворювання. Перелік доступний на головній сторінці вебпорталу ФССУ у
розділі «Оголошення» за  посиланням http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/962596

 

4,4 тисячі працівників пройшли реабілітацію після важких хвороб за  кошти ФССУ

За підсумками трьох кварталів цього року понад 4,4 тисячі українських працівників пройшли відновлювальне лікування після важких захворювань і травм за кошти Фонду соціального страхування України.
Фонд продовжує здійснювати направлення працівників, які перенесли інсульти, інфаркти, оперативні втручання та інші важкі захворювання і травми, на реабілітаційне лікування – до тих санаторно-курортних закладів, які знаходяться у більш безпечних населених пунктах України.
При цьому вибір санаторно-курортного закладу для проходження лікування, як і раніше, залишається за пацієнтом – йому надається перелік санаторіїв, які відповідають вимогам по профілю його хвороби.
Пройти курс відновного лікування за кошти Фонду соціального страхування України можуть всі застраховані особи за наявності медичних показів. Потребу в продовженні лікування на базі санаторно-курортних закладів визначає лікарсько- консультативна комісія (ЛКК) лікарні, де перебуває пацієнт. Направлення на
реабілітацію відбувається зі стаціонару закладу охорони здоров’я після закінчення гострого періоду хвороби.
ФССУ фінансує медичну реабілітацію за такими профілями:
– нейрореабілітація,
– м’язово-скелетна реабілітація,
– кардіо-пульмонарна реабілітація,
– медико-психологічна реабілітація учасників АТО,
– реабілітація після оперативних втручань на органах зору,
– реабілітація при порушенні перебігу вагітності,
– інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).

print