[bvi]
  • Українська
  • English

До уваги фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності

23.09.2019 в 11:21

Покровське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє, що відповідно до частини першої статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Згідно Закону України №2148-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” з 1 січня 2018 року право на пенсію мають особи, які досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону №1058 “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (для чоловіків – 60 років, для жінок – враховуючи градацію по віку для тих, що народились до 1 квітня 1961 року), та мають стаж 25 років. Кожного наступного року до розміру страхового стажу додаватиметься один рік (2019 рік – 26 років, 2020-ий – 27 років і т. д.), і в 2028 році, аби отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.
Звертаємо увагу, що фізичні особи-суб’єкти підприємницької діяльності, повинні сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску, незалежно від веденняпідприємницької діяльності.
З метою дотримання законодавства в частині сплати єдиного внеску та зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу необхідно сплатити заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску.
Щодо уточнення порядку сплати необхідно звернутися до органу ДФС за місцем реєстрації.
Всю інформацію про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески можна отримати, зареєструвавшись на Веб-порталі Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua) або звернувшись до Покровського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області за адресою: м. Покровськ, вул. Центральна, буд. 154, каб. 10.

print