[bvi]
  • Українська
  • English

До уваги роботодавців!

16.02.2024 в 17:35

Нагадуємо про можливість отримання компенсації єдиного внеску за працевлаштування на нові робочі місця. Порядок надання компенсацій затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.2023 №338.

Право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце зареєстрованих безробітних за направленням центру зайнятості.

Компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Виплата компенсації здійснюється кожен непарний місяць роботи з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.

Детальніше про послугу можна ознайомитись за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-faktychnyh-vytrat-robotodavcya-u-rozmiri-yedynogo-vnesku-na-zagalnoobovyazkove

Уряд продовжує працювати над стимулюванням створення робочих місць для осіб з інвалідністю. Однією з таких програм є надання роботодавцям компенсації витрат за облаштування робочого місця для осіб з інвалідністю, яка почала діяти з серпня минулого року. Відповідно до умов Порядку надання компенсації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2023 №893, роботодавець може отримати компенсацію за облаштування робочого місця за працевлаштованих людей з І групою інвалідності — до 106,5 тис. грн, з ІІ групою інвалідності — до 71 тис. грн.

Раніше необхідно було збирати документи та подавати безпосередньо до центру зайнятості. Відтепер роботодавці, які працевлаштували людину з інвалідністю, можуть подати заяву та документи безпосередньо через Портал Дія. Процес отримання фінансової допомоги став більш зручним і швидким.

Заява подається роботодавцем протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.

Для подання заяви потрібно:

1. Авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП;

2. Заповнити заяву з зазначенням даних про працевлаштовану особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;

3. Додати документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;

4. Зазначити IBAN рахунку підприємства-роботодавця;

5. Підписати заяву КЕПом.

Рішення приймається протягом 10 робочих днів з дня подання документів. У разі ухвалення позитивного рішення кошти надійдуть на рахунок заявника протягом 5 робочих днів.

Детальніше про послугу можна ознайомитись за посиланням https://www.dcz.gov.ua/…/kompensaciya-za-oblashtuvannya…

 

print