[bvi]
  • Українська
  • English

Деякі питання надання соціальної підтримкм багатодітним сім’ям

13.03.2019 в 13:47

Право на допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях мають один із батьків (громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України), який постійно проживає разом з дитиною за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного ппрожзивання особи за умови неотримання зазначеної допомоги за місцем реєстрації.

Для призначення допомоги до органу соціального захисту населення подається заява про призначення допомоги за формою, затвердженою Мінсоцполітики та копії наступних документів:

-паспорт або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус;

-свідоцтво про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів);

-посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу).

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами (якщо вони будуть подані не пізніше, ніж протягом місяця) та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

Для громадян, які звернулися з квітня по червень 2019 року включно за наданням допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, зазначена допомога призначається з 1 квітня 2019 року на умовах, визначених Порядком.

Виплата такої допомоги за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу, припиняється у разі:

1) нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання і виховання дитини     (на підставі акту центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді);

2) відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

3) позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

4) відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

5) тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

6) перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

7) втрати статусу багатодітної сім’ї;

8) смерті дитини;

9) смерті отримувача допомоги.

Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, призначається незалежно від одержання інших видів державної допомоги, передбачених цим Законом та надається щомісячно в розмірі 1700 гривень.

print