[bvi]
  • Українська
  • English

5 корисних звичок для здорової психіки

06.07.2023 в 18:00

Психологічне здоров’я людини – це стан душевного благополуччя, адекватне ставлення до навколишнього світу, відсутність хворобливих психічних явищ (фобій, неврозів).

Американський психолог А.Маслоу вважає, що психічно здорова людина – це , насамперед, людина щаслива, яка живе у гармонії із собою та соціумом.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від психічних розладів страждають майже 1 мільярд людей у світі. У Міністерстві охорони здоров’я України прогнозують, що через війну психологічної підтримки потребуватимуть близько 15 мільйонів українців.

На психічне здоров’я впливає спадковість, інформаційні та емоційні перевантаження, політичні та економічні катаклізми в країні, складнощі в особистому житті, конфліктні ситуації на роботі, побутові проблеми, нездоровий спосіб життя.

Психічні і неврологічні розлади, а також розлади, пов’язані з вживанням наркотиків, алкоголю і інших речовин, поширені у всіх регіонах світу. Важливо розпізнати перші ознаки розвитку психічних порушень у себе, своїх близьких або колег. До сигналів, які потребують уваги, відносяться: тривале порушення сну, істотне зниження настрою, стійкі нав’язливі думки, втрата інтересу та задоволення від справ і дозвілля. Внаслідок вищеозначених порушень виникають соматичні захворювання.

Профілактика  психічних захворювань починається зі знання і розуміння перших ознак і симптомів. Батьки і вчителі  повинні та можуть сприяти формуванню у дітей та підлітків життєвих навичок, необхідних для подолання повсякденних труднощів удома і в школі.

 5 корисних звичок, для здорової психіки та поліпшення психічного здоров’я:

–  здоровий сон, режим дня та відпочинку;
– відмова від шкідливих звичок: паління, зловживання алкоголем, наркотиками, тривалого довгочасного користування соціальними мережами;
– фізична активність  протягом дня;
– збалансоване харчування;

– піклуватися про себе та не ігнорувати причини поганого самопочуття та стресу.

Щоб подбати про своє психічне здоров’я варто:

-знайти хобі та розвивати його; організувати час та простір для якісного сну; – -бути активним (багато ходити, займатися спортом тощо);

-спілкуватися з цікавими людьми;

-медитувати.

У разі виявлення в себе ознак погіршення психічного здоров’я рекомендовано звернутися за професійною допомогою до психолога, психотерапевта чи психіатра.

Як казав В.О. Сухомлинський: «Психологічне здоров’я – це повнота духовного життя, радість, ясний розум. Твоє здоров’я у твоїх руках…».

Добропільська філія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»

print