[bvi]
  • Українська
  • English

12 червня – Всесвітній день боротьби з дитячою працею!

12.06.2023 в 16:23

Починаючи з 2002 року, 12 червня відзначається Всесвітній день боротьби з дитячою працею, який встановлений за рішенням сесії Генеральної конференції Міжнародної організації праці. Основна його мета – привернення уваги широких кіл громадськості, світової спільноти, національних урядів та суспільства до проблеми дитячої праці, а особливо до її найгірших форм, а саме:

1) усіх форм рабства або практики, подібної до рабства, як наприклад, продаж дітей та торгівля ними, боргова залежність, а також примусова чи обов’язкова праця, включаючи примусове чи обов’язкове вербування дітей для використання їх у збройних конфліктах;

2) використання, вербування або пропонування дітей для заняття проституцією, виробництва порнографічної продукції чи для порнографічних вистав;

3)використання, вербування або пропонування дітей для незаконної діяльності;

4) роботи, яка за своїм характером чи умовами, в яких вона виконується, може завдати шкоди фізичному або психічному здоров’ю дитини.
За Конвенцією МОП, будь-яка форма праці, яка може з високою долею вірогідності зашкодити фізичному, психічному чи моральному здоров’ю дітей, їхній безпеці чи моральності не повинна виконуватися особами, які не досягли 18-річного віку.
Згідно зі ст. 188 Кодексу законів про працю приймати на роботу можна осіб, які досягли 16 років. При прийнятті на роботу 15-річного підлітка, слід додатково отримати від одного з батьків (особи, яка їх замінює) письмову згоду. Також роботодавець має право приймати на роботу осіб з 14 років з дотримання таких умов:
– якщо неповнолітній є учнем загальноосвітньої школи, професійно-технічного або середньо спеціального навчального закладу;
– він виконуватиме легку роботу, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання;
– робота виконуватиметься у вільний від навчання час;
– отримано згоду одного з батьків або особи, яка їх замінює.
Державний нагляд за дотриманням законодавства про працю, зокрема, з питань використання праці неповнолітніх здійснює Державна служба України з питань праці.

Служба у справах дітей Покровської райдержадміністрації

print