[bvi]
  • Українська
  • English

Інформація з питань пенсійного забезпечення громадян та діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

Станом на 18 грудня 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області на соціальні виплати спрямовано 3726,3 млн грн.
3314,8 млн грн — на пенсійні виплати.
Пенсії через банківські установи профінансовано по 18 грудня, через відділення поштового зв’язку профінансовано по 23 грудня. Пенсії військовослужбовців профінансовано в повному обсязі.
153,6 млн грн — на житлові субсидії та пільги за листопад 2023 року.
257,0 млн грн — на страхові виплати, у тому числі:
— 19,6 млн грн на оплату лікарняних;
— 1,5 млн грн на сторонній догляд та медичні послуги.
Возможно, это изображение деньги и текст
Закон України від 04.11.2022 № 2734 «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні» спрощує механізм добровільної участі громадян у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні.
Добровільну участь у пенсійному страхуванні можуть брати як застраховані, так і не застраховані особи старші 16 років. Також передбачена можливість сплати страхових внесків на користь третіх осіб.
Умовами участі є:
1) наявність інформації про таких осіб в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
2) таким особам не призначено пенсію в солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua в електронній формі укладається Договір про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (Договір приєднання) з Пенсійним фондом України шляхом приєднання до Типового договору про добровільну сплату страхових внесків.
Щоб укласти Договір приєднання, потрібно:
* натиснути «Вхід» і авторизуватися на вебпорталі за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису) — інструкція  https://is.gd/MyV9gC, відеоінструкція  https://is.gd/Kdt8Kb.
* у розділі «Комунікації з ПФУ» (або на зеленому полі у верхній частині екрана) обрати вкладку «Договір на добровільну участь»;
* заповнити дані про особу, на користь якої бажаєте сплачувати внески (прізвище, ім’я, по батькові, податковий номер, серія та номер паспорта, дата народження);
у разі сплати внесків за себе натиснути на кнопку «Бажаю сплачувати за себе», поставивши відповідні позначки;
* ознайомитися зі змістом Договору та Заяви, почергово обравши опції «Договір» та «Заява на добровільну участь», у разі необхідності відредагувати внесені дані, завантажити документи;
* перейти до сплати внесків, натиснувши кнопку «Підписати та сплатити», обравши одну із запропонованих опцій:
«Сплатити через Portmone» — дозволяє здійснити оплату внесків одразу. У платіжному документі, який з’явиться на екрані, зазначте суму внеску та виконайте всі наступні дії, які запропонує система;
«Сформувати платіжне доручення» — дозволяє завантажити платіжний документ для подальшої його оплати у будь-якому банку або через іншого надавача послуг
Для того, щоб до страхового стажу було зараховано один повний місяць, сума добровільного внеску повинна бути не меншою від розміру мінімального страхового внеску, який становить 22% від мінімальної заробітної плати.
Важливо знати: за пенсіонера сплатити добровільні внески неможливо. Збільшити розмір пенсійної виплати можна за допомогою благодійних пожертв. Деталі — за посиланням https://is.gd/Awo6PI.
Бережіть себе та користуйтеся онлайн-сервісами вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Способи авторизації — за посиланням https://is.gd/uDNlEU.
Щоб бути обізнаним з важливих питань пенсійного забезпечення, житлових субсидій та пільг, страхових виплат — підписуйтеся на інформаційні ресурси Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області:
ЗАЯВУ НА ПРОВЕДЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ІДЕНТИФІКАЦІЇ В РЕЖИМІ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦЗВ’ЯЗКУ МОЖНА ПОДАТИ ЧЕРЕЗ КОНТАКТ-ЦЕНТР ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
Порядок встановлення територіальним органом Пенсійного фонду України особи одержувача пенсії, щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, інших соціальних виплат визначено постановою правління Пенсійного фонду України від 20.11.2023 № 49-2.
Подати заяву на ідентифікацію у режимі відеоконференцзв’язку можливо одним із зручних способів:
*за допомогою засобів телефонного зв’язку через Контакт-центр Пенсійного фонду України
АБО
* через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом заповнення відповідного електронного бланка.
Для проходження ідентифікації за допомогою засобів телефонного зв’язку необхідно виконати кілька кроків:
зателефонуйте на один із номерів Контакт-центру Пенсійного фонду України:
 0800 503 753 , (044) 281-08-70 , (044) 281-08-71
після з’єднання дотримуйтесь озвучених вказівок: із переліку запропонованих питань оберіть «Питання щодо виплати пенсій та ідентифікації» та натисніть цифру 3 на клавіатурі телефону;
надайте оператору відповіді на питання для заповнення заяви на ідентифікацію, у тому числі адресу електронної пошти та номер телефону (для отримання зворотного контакту від фахівців Пенсійного фонду).
Після подачі заяви на проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку (будь-яким із зазначених способів) з вами зв’яжеться уповноважений працівник органу Пенсійного фонду України для узгодження часу та способу проведення відеоідентифікації.
Відеоідентифікація здійснюється протягом 30 календарних днів, але не раніше 10 робочих днів з дати подання заяви (звернення).
Як подати заяву на ідентифікацію у режимі відеоконференцзв’язку онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.uahttps://is.gd/VIymUk.
Більше новин та актуальної інформації — на вебресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області:
сайті — https://www.pfu.gov.ua/dn, фейсбук-сторінці — https://www.facebook.com/dn.pfy, телеграм-каналі — https://t.me/PensFond_dn, ютуб-каналі — https://www.youtube.com/@gu_pfu_dn, інстаграм — https://www.instagram.com/gu.pfu.dn, TikTok — https://www.tiktok.com/@gu_pfu_dn.
Возможно, это изображение 1 человек и текст