Інсульт- небезпечне захворювання.
Згідно зі статистикою, кількість випадків захворювань на інсульти серед населення України збільшилася. За перші шість місяців 2023 року в Україні кількість інсультів зросла на 16% у порівняні з першим півріччям 2022 року.
З офіційної статистики інсультів в Україні, яку наводить МОЗ,можна зробити висновок, що кожного року в нашій країні діагностується близько 130 тисяч випадків інсульту. Серед захворілих близько 35% це люди працездатного віку.
Понад 30% українців, вік яких складає 25 років і більше, мають високу ймовірність протягом життя перенести гострий інсульт. Також за офіційними даними від 20 до 40% тих, хто пережив інсульт, перестають бути самостійними та повністю залежать від сторонньої допомоги. 12,5% потрапляють до категорії первинної інвалідності. І лише 10% повертаються до стану, який був у них до початку хвороби.
Інсульти почали виявляти і у людей молодшого віку, але сказати, що це цілком наслідок війни, не можна.
Ми маємо слідкувати за станом свого здоров’я за будь-яких обставин. Не треба пропускати навіть незначні симптоми хвороби,особливо такі як частий головний біль чи запаморочення, адже це може мати серйозні наслідки.
Центр громадського здоров’я МОЗ України надав факти про інсульт:
- його можна попередити у 80%випадків;
- 30%випадків закінчуються смертельними наслідками;
- до інвалідизації призводять понад 50%випадків;
- протягом 5 роківпісля перенесеного інсульту помирають 50% перехворілих людей.
МОЗ перераховує такі фактори ризику, що призводять до інсульту:
- високий артеріальний тиск;
- нестача фізичних навантажень;
- шкідливі звички (куріння, зловживання алкоголем тощо);
- діабет;
- ожиріння, високий рівень холестерину в крові.
Всесвітня організація боротьби з інсультом зазначає, що кожна четверта доросла людина зіткнеться з цим захворюванням. Але запобігти йому можливо, якщо хоча б щодня достатньо рухатися. Помірні фізичні навантаження – перший крок для профілактики інсульту.
.
Добропільська філія ДУ» донецький ОЦКПХ МОЗ»