[bvi]
  • Українська
  • English

Інформація з питань пенсійного забезпечення громадян та діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

08.06.2023 в 12:42

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

08 червня 2023 року відбулася «пряма телефонна лінія» начальника управління з питань виплат Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталії Ляшової.
Під час спілкування додзвонювачі отримали необхідну інформацію та практичні поради щодо вирішення питань пенсійного спрямування, державної соціальної допомоги, субсидій та пільг, а також були ознайомлені зі способами отримання послуг Пенсійного фонду дистанційно.
Сучасні електронні сервіси Пенсійного фонду України на вебпорталі https://portal.pfu.gov.ua – це можливість заощадити час і вирішити питання дистанційно
Возможно, это изображение 6 человек и текст
Запитували? Відповідаємо!
Наша родина орендує житлове приміщення для проживання, отримували житлову субсидію на опалювальний період. Чи буде нам призначено субсидію на неопалювальний період автоматично?
Ні, автоматично – не буде. Для призначення житлової субсидії на неопалювальний період вам необхідно надати заяву та декларацію.
З травня житлові субсидії на неопалювальний сезон більшості одержувачів було перепризначено автоматично, за умови, що не змінилися дані про їхній майновий стан чи склад домогосподарств.
Водночас серед одержувачів є певна категорія, якій субсидію на неопалювальний період буде призначено після надання заяви та декларації.
На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням, якщо:
члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання, за які сплачують житлово-комунальні послуги;
кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша ніж кількість зареєстрованих;
домогосподарство претендує на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи, які отримують субсидію за адресою, відмінною від місця реєстрації.
Подати документи на призначення житлових субсидій та пільг можна онлайн — через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України  https://portal.pfu.gov.ua
Возможно, это изображение текст
ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ, ОТРИМУВАЧІВ СУБСИДІЙ ТА ПІЛЬГ
08.06.2023 на території Донецької області працюватимуть наступні поштові відділення, де можливо отримати пенсійні виплати, субсидії, пільги та страхові виплати.
Перелік за посиланням  http://surl.li/htmiq
Возможно, это изображение текст
07 червня 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, згідно із затвердженим графіком, продовжено фінансування пенсійних та страхових виплат червня, субсидій та пільг травня.
На пенсійні виплати спрямовано 1027,3 млн грн
Пенсії через банківські установи профінансовано по 07 червня, через відділення поштового зв’язку – по 11 червня.
На пенсійні виплати військовослужбовців спрямовано 168,1 млн грн.
На житлові субсидії та пільги за травень спрямовано 18,4 млн грн.
На страхові виплати спрямовано 229,1 млн грн в тому числі:
– 7,6 млн грн на оплату лікарняних;
– 0,1 млн грн на сторонній догляд та медичні послуги.
Возможно, это изображение деньги и текст
УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ПРАЦІВНИКАМ ОСВІТИ
Пенсії вчителям, іншим працівникам закладів освіти призначаються згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.
Право на призначення пенсії ЗА ВІКОМ після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу.
При досягненні пенсійного віку у 2023 році набутий страховий стаж має складати не менше 30 років.
Особам, яким раніше не призначалася будь-яка інша пенсія, зокрема по інвалідності або за вислугу років, виплачується грошова допомога в розмірі десяти місячних пенсій за умови, що
на день досягнення пенсійного віку працівник освіти працював у закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, і має страховий стаж на таких посадах:
для чоловіків – 35 років;
для жінок – 30 років.
До настання віку, що дає право на пенсію за віком, працівникам освіти може бути призначена пенсія ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ.
Така пенсія призначається незалежно від віку за наявності вислуги років на відповідних посадах не менше як:
25 років станом на 01 квітня 2015 року;
25 років 6 місяців станом на 01 січня 2016 року;
26 років 6 місяців станом на 11 жовтня 2017 року.
Перелік закладів, установ та посад, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років».
До вислуги років враховується, зокрема, педагогічна робота:
у загальноосвітніх навчальних закладах;
у дошкільних навчальних закладах усіх типів;
у позашкільних навчальних закладах;
у вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладах;
у міжшкільних навчально-виробничих комбінатах;
у дитячих будинках, дитячих трудових та виховно-трудових колоніях, дитячих приймальних пунктах і приймальниках-розподільниках для неповнолітніх, логопедичних пунктах і стаціонарах, школах-клініках;
у бібліотеках на посадах завідуючих, бібліотекарів;
у дитячих клініках, поліклініках, лікарнях, санаторіях, диспансерах, будинках дитини тощо.
Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених зазначеним переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.
До страхового стажу на відповідних посадах, який дає право на виплату грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій, враховуються лише періоди роботи в державних і комунальних закладах.
Пенсія за вислугу років призначається за умови звільнення з посади, яка дає право на даний вид пенсії.
За наявності підстав працівнику освіти може бути призначено пенсію по інвалідності чи у зв’язку з втратою годувальника.
За наявності права на різні види пенсії призначається один із цих видів – за вибором особи.
Розмір призначеної пенсії визначається з урахуванням усього набутого страхового стажу (незалежно від установи та посади, на якій набуто цей стаж) та заробітної плати, з якої сплачено страхові внески (за всі періоди страхового стажу з 01.07.2000 або (за бажанням особи) додатково враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року).
Як подати заяву на призначення пенсії, – https://bit.ly/3JNZzGH.
Про особливості отримання пенсії в період дії воєнного стану – дивіться за посиланням https://bit.ly/3Iab8qA.
Возможно, это изображение 2 человека и текст «умови призначення пенс працвникам освіти за вислугу POKIB за BIKOM незалежно ÐÐд BIKY •псля звльнення псля досягнення BIKY 60 POKIB за наявності вислуги POKIB HA вдповдних посадах: станом на 01.04.2015- не менше 25 pokiB за наявності страхового стажу 2023 році- не менше 30 pokiB станом на 01.01.2016- не менше 25 pokiB мсяцв станом на .10.2017- не менше 26 poKiB мсяцi̇в пфу portal.pfu.gov.ua головне управлиння пенсйного фонду украёни в донецькй област»
print