[bvi]
  • Українська
  • English

Історії успіху

22.05.2019 в 12:08

Sorry, this entry is only available in Українська.

ФГ «Владимирське»

Дізнавшись про проект фінансової підтримки малого підприємництва «Український донецький куркуль», вирішив скористатись допомогою керівник Фермерського господарства «Владимирське» Грош Володимир Володимирович із села Успенівки Покровського району.  Він підготував проект щодо вирощування та розведення великої рогатої худоби на території Покровського району і після захисту отримав кошти на його реалізацію. Сума фінансової підтримки склала 470,0 тис. грн., з них 235,0 тис. грн. – кошти районного бюджету. За них підприємцем закуплено 64 голови молодняка ВРХ, закуплено та встановлено брус дерев’яний, електропастух та комплектуючі до нього та ін.

– Я вважаю, що це вигідно, – говорить Володимир Грош. – Півроку тварини зростають в природних умовах. Електропастух  допомагає мінімізувати витрати, однак він не буде працювати, якщо спочатку не привчити стадо. Наші тварини вже знають, що це таке, й остерігаються підходити до огорожі.

Володимир Володимирович більше 20 років працює на землі. У його господарстві, де є вся необхідна техніка, вирощують зернові, олійні й технічні культури. А от  досвід утримання тварин переймав у Латвії, де створені консультаційні центри, що надають комплексну допомогу.

Результат проекту на сьогоднішній день: створено одне нове робоче місце, жива маса приросту тварин від відгодівлі склала 11,9 т, середньодобовий приріст складає 530 гр. У червні 2019 року отримано перший прибуток, продано 23 голови ВРХ, загальна вага склала 8039 кг. В планах розширення стада – кормова база дозволяє відгодовувати до 130-150 голів.

print