Зміни у застосуванні РРО – топ-тема для обговорення з бізнесом та громадськістю

23.01.2020 в 9:42

Зміни у застосуванні РРО – топ-тема для обговорення з бізнесом та громадськістю

«Новітні РРО – шлях до захисту прав споживачів та сумлінних представників бізнесу» – під таким гаслом у м. Покровську відбувся семінар, проведений фахівцями Покровсько-Добропільського управління ГУ ДПС у
Донецькій області.
Під час заняття учасники обговорили нові правила застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), які впроваджуються відповідно до законів України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про
внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації
розрахунків у сфері торгівлі і послуг» (далі – Закон № 129).
Людмила Олійник, старший державний інспектор Покровської ДПІ Покровсько-Добропільського управління проінформувала, що новації мають на меті захистити права споживачів та сумлінних суб’єктів господарювання, вивести із тіні непрозорі сектори економіки, а запровадження новітніх РРО буде максимально комфортним для бізнесу, а також розповіла і про переваги їх застосування.
Також, фахівець Покровської ДПІ детально роз’яснила ключові новації, що пов’язані з набуттям Законів № 128 та 129, а саме:
1. РРО не потрібно використовувати спрощенцям 1 групи (річний дохід до 300 тис. грн), а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.
2. Нові закони про РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми призначені, для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. При цьому закон прямо зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Тобто, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її підтримка.

3. Використовувати програмні РРО можна буде з 19 квітня 2020 року. Крім цього, з цієї дати новачками серед зобов’язаних використовувати РРО будуть підприємці, котрі надають платні послуги у сфері охорони здоров’я. Це – лікарі, які надають платні медичні послуги, консультації, лікувальні масажі, послуги
лабораторій, діагностичних центрів, стоматологи, ортадонти, логопеди, психологи, психотерапевти тощо.
4. З 1 жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку 1 групи) для фізичних осіб платників єдиного податку ризикових сфер діяльності – продавців ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу
секонд-хенду. Також, використовувати РРО мають ресторани, кафе, турагенції, готелі.
5. З 1 січня 2021 року використання РРО буде обов'язковим для фізичних осіб
платників єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності. Крім цього, з цієї дати буде підвищено ліміт доходу.
Наприкінці семінару слухачів проінформували про те, що додаткову інформацію з питань застосування РРО можна отримати в Центрах обслуговування платників. Крім цього, на сайті Державної податкової служби
( https://tax.gov.ua/baneryi/novitni-rro ) створено окремий розділ «Новітні РРО», який містить актуальні матеріали та документи щодо застосування РРО, відповіді на питання щодо програмних РРО.

Покровсько-Добропільське управління
ГУ ДПС у Донецькій області