Ще 20 млн.грн.відшкодовано позичальникам “теплих кредитів” у липні цього року

31.07.2019 в 13:30

Держенергоефективності здійснило чергову компенсацію за «теплими кредитами», а саме – виплатило майже 20 млн грн, зокрема:

близько 17 млн грн – для ОСББ;

3 млн грн – для утеплення приватних будинків.

Кошти спрямовано на рахунки позичальників в Укргазбанку, Ощадбанку, ПриватБанку, Укрексімбанку.

Всього у ц. р. Урядом відшкодовано близько 100 млн гривень.

Водночас, додаткову підтримку можна отримати у рамках понад 160 місцевих програм здешевлення «теплих кредитів», на які виділено понад 170 млн гривень (http://saee.gov.ua/uk/programs/map). У ц. р. із місцевих бюджетів вже виплачено майже 50 млн грн учасникам таких програм.

Загалом, із початку дії програми у 2014 р. і по сьогодні із держбюджету компенсовано 2,5 млрд гривень.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

ПОСТ про СЕСД

Близько 12 тис. домогосподарств в Україні вже використовують сонячні панелі та заощаджують на рахунках за електроенергію

Українські родини продовжують активно переходити на «чисту» електроенергію.

«Так, у II кварталі ц. р. ще понад 3 тис. домогосподарств встановили сонячні панелі загальною потужністю більше 85 МВт. Це у понад 2 рази більше, ніж за I квартал цього року (1400 родин)», – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Загалом, станом на 01.07.2019 в Україні нараховується вже близько 12 тис. сімей, які використовують сонячні електростанції загальною потужністю близько 280 МВт. Для порівняння на кінець 3-го кварталу 2015 р. було лише 130 таких родин.

«Обсяг інвестицій домогосподарств у 280 МВт СЕС сягнув понад 240 млн євро!», – наголосив С.Савчук.

ТОП-3 області, де встановлено найбільше СЕС у домогосподарствах:

– понад 1500 (≈ 40 МВ) – Дніпропетровська;

– більше 1200 (≈ 33 МВт) – Тернопільська;

– понад 1000 (≈ 20 МВт) – Київська (із м. Київ).

Таке стрімке зростання попиту на сонячні панелі спостерігається після розробки спільно із Держенергоефективності та прийняття Парламентом у 2015 р. Закону №514-VIII щодо запровадження «зеленого» тарифу для СЕСд потужністю до 30 кВт із прив’язкою до курсу євро.

Крім цього, законопроектом № 10357, прийнятим Парламентом 11 липня ц.р., врегульовано питання розміщення СЕСд потужністю до 30 кВт на розсуд власника (на даху або на землі).

Враховуючи, що в Україні налічується 6,5 млн домогосподарств, потенціал для ринку використання сонячних панелей – значний.