Сімейними лікарями прослухано лекції

19.09.2019 в 10:09

18 вересня 2019 року сімейними лікарями  комунального комерційного підприємства «Покровський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»  прослухано лекції нейрохірургів нейротравматологічного відділення  Обласної  травматологічної лікарні Донецької області з питань нейроонкології- лікування опухолей нервової системи.

У ході лекцій були розглянуті: клінічна симптоматика, методи діагностики та лікування новоутворень спинного та головного мозку, а також були продемонстровані відео безпосередньо з операційних.  Точних причин появи новоутворень у центральній нервовій системі нейроонкологія не визначила, ефективність лікування залежить від ретельності та своєчасності діагностики новоутворень. Основними ж методами діагностики являються магнітно-резонансна томографія (МРТ) та комп’ютерна томографія (КТ). Однак, як відмітив лікар-нейрохірург, золотим стандартом на сьогоднішній день є МРТ з внутрішньовенним контрастуванням.

Особливу увагу присутніх лектори звернули на симптоми, які можуть свідчити про наявність онкозахворювань у пацієнтів, а саме:

• часті головні болі, схожі на мігрень;
  • погіршення зору та слуху;
  • блювота;
  • нудота;
  • запаморочення;
  • порушення психіки тощо.

По завершенні заходу лікарі-нейрохірурги залишили свої контакти  та відмітили, що на сьогоднішній день фахівцями Обласної травматологічної лікарні Донецької області виконується весь спектр нейрохірургічних операцій.

Лекції були корисними для лікарів, набуті знання  вони зможуть використати  у своїй повсякденній роботі та, у разі потреби, отримати необхідну консультацію  у фахівців-нейрохірургів в інтересах своїх пацієнтів.