Попередження щодо відповідальності за незаконну порубку і пошкодження дерев!

15.12.2021 в 15:57

У зв’язку з підготовки до святкування Нового Року та настанням холодів, частішають випадки незаконної порубки і пошкодження дерев або чагарників повідомляємо, що відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і плантаціях, а також молодняка природнього походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від 510 до 1020 грн. і на посадових осіб від 2550 до 5100 грн. Відповідно до ст.881 КУпАП порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів  рослинного світу тягне за собою накладання штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних  мінімумів  від (510 до 1700 грн.) доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

За шкоду, заподіяну лісу внаслідок самовільної вирубки хвойних насаджень розраховуються збитки згідно «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 23.07.2008 року №665.

У разі виявлення правопорушень прохання звертатися до правоохоронних органів за номером 102.

Не рубіть дерева – бережіть природу!!!