[bvi]
  • Українська
  • Русский
  • English

Заміна посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

23.09.2021 в 14:59

Управління соціального захисту населення Покровської районної державної адміністрації (далі – Управління) повідомляє щодо необхідності заміни посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» (далі – Постанова).

До 01 січня 2022 року обов’язково необхідно провести заміну посвідчень:

  • особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1);
  • учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт;
  • особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.

З 01 січня 2022 року вищезазначені посвідчення, які були видані за зразками, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 20.011.1997 № 51 «Про затвердження Порядку видачі особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (зі змінами), будуть недійсними, що унеможливить безперешкодне користування відповідними пільгами та компенсаціями згідно з чинним законодавством.

Посвідчення видаються на підставі документів, зазначених у пункті 11 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженого вищезазначеною Постановою.

Для заміни посвідчення необхідно терміново особисто надати наступні документи:

– заяву,

– копії паспорту та ідентифікаційного коду,

– 2 фотокартки розміром 3х4 см на матовій основі, що відповідає віку заявника,

– копію посвідчення, що підлягає заміні,

– копію довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності, пов’язаної з Чорнобильською катастрофою (для категорії 1) та інше.

Вказані копії документів потрібно засвідчити власним підписом, прізвищем із зазначенням дати.

Після отримання заяви та необхідних документів особова справа заявника передається на розгляд  Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, яка приймає рішення про видачу або відмову у видачі посвідчення нового зразку.

Звертаємо увагу, що посвідчення учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986-1990 роках категорії 2 та 3, посвідчення потерпілих (евакуйованих та переселених із забрудненої зони) від Чорнобильської катастрофи категорії 2 та 3, посвідчення дружин померлих громадян, а також посвідчення дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, на сьогодні є дійсними та не потребують заміни.

В умовах подовження карантинних заходів заяву та документи для розгляду можна:

– надіслати поштовим відправленням до Управління,що знаходиться за адресою: вул. Торгівельна, 11, м. Покровськ, 85300;

– звернутися за місцем проживання до Центру надання адміністративних послуг територіальних громад з дотриманням карантинних заходів.

Телефони для довідок: 0950479903

print