Про зміни в законодавстві щодо соціального захисту дітей з інвалідністю, пов’язаного з Чорнобильською катастрофою

28.08.2021 в 11:24

Пунктом 6 частини третьої статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  передбачено дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильської катастрофою виплату державної соціальної допомоги, розмір якої підвищується на 50 процентів від розміру, передбаченого абзацом 5 частини першої статті 2 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю».

Частиною третьою статті 54 Закону пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, для дітей з інвалідністю встановлено у розмірі не нижчому 3700 гривень (Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи від 29.06.2021 №1584-ІX».

Пунктом 5 Порядку призначення і виплати соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 №79, визначено, що особам з інвалідністю з дитинства (законним представникам осіб з інвалідністю, визнаних недієздатними та дітей з інвалідністю віком до 18 років), які мають одночасно право на державну соціальну допомогу та на пенсію, призначається одна з них за вибором.