[bvi]
  • Українська
  • English

До відома населення

30.09.2020 в 9:19

Управління соціального захисту населення Покровської райдержадміністрації повідомляє, що  постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 № 859 затверджено Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Цей порядок встановлює механізм призначення і виплати компенсації на догляд, що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки та є особами з інвалідністю І групи, дітьми з інвалідністю, громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями, невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно самообслуговуватися та дітьми, яким не встановлена інвалідність, але які є хворими на тяжкі захворювання.

Розмір компенсації встановлюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу, установленим законом на 1 січня календарного року та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги за попередні шість місяців.

Для отримання компенсації фізичною особою, яка надає соціальні послуги в паперовому або електронному вигляді подається заява до органу соціального захисту населення  про згоду надавати послуги з догляду на непрофесійній основі. До цієї заяви додається заява про перерахування коштів із зазначенням рахунку в установі банку, декларація про доходи та майновий стан, висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно обслуговуватися, висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень, довідка про захворювання дитини на тяжкі ураження та вади, що видана лікарсько  -консультативною комісією лікувально – профілактичного закладу. копії паспорта громадянина України,  свідоцтва про народження дитини ( разі надання соціальних послуг дитині),   ідентифікаційного  номеру, акту огляду медико – соціальною експертною комісією, рішення суду про обмеження цивільної дієздатності особи, якій надаються соціальні послуги, рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, якій надаються соціальні послуги.

Компенсація призначається на 12 місяців і виплачується щомісяця.

Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з  1 січня 2020 року для осіб, які звернулися за призначенням компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, протягом 60 календарних днів із дня опублікування цієї постанови, крім звернень  в електронній формі для яких ця  постанова набирає чинності  з 1 січня 2021 року.

Для подання заяви на виплату компенсації особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та за більш детальною інформацією  жителі Покровського району можуть звертатися за адресою: м.Покровськ, вул. Торгівельна,11, 1-й поверх,  каб. № 7 або за телефоном 0950479820.

print