З 2 березня проводиться  кампанія з легалізації праці у будівництві

10.03.2020 в 11:01

Фахівці Покровсько – Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області звертають увагу, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України про вжиття заходів щодо детінізації ринку праці у будівельній галузі 2 березня стартувала масштабна всеукраїнська кампанія.

Будівництво – одна з найбільш ризикових сфер, де використовується незадекларована праця та відбувається травмування працівників. За даними Держстату, понад 16% (556,8 тис.осіб) від усього неформально зайнятого населення у першому півріччі 2019 року працювали у сфері будівництва.

За повідомленням Державної служби України з питань праці кампанія  відбуватиметься у два етапи.

З 2 березня по 20 березня проходитимуться інформаційні заходи, під час яких роботодавцям та працівникам роз’яснюватимуть переваги офіційного працевлаштування, ризики незадекларованої праці.

Крім того, як показують результати 2019 року, будівництво є однією із найбільш травмонебезпечних сфер господарювання. Так, зокрема, у 2019 році майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталося саме у будівельній галузі. До того ж, будівництво, як і агропромисловий комплекс мають динаміку зростання травматизму, в порівнянні з іншими галузями, в яких кількість травмованих майже не змінилася до попередніх років, або навіть зменшилася.

Окремо звертаємо увагу, що у ході першого етапу кампанії інспекторами з питань праці жодні заходи впливу застосовуватись не будуть.

З 30 березня по 30 квітня управліннями з питань праці проходитимуться інспекційні відвідування суб’єктів господарювання.

Подібна кампанія вже відбулася у 2019 році у сфері торгівлі товарами та послугами, готельно-ресторанного бізнесу.

Шановні громадяни! Потурбуйтесь про власне майбутнє, забезпечте собі гідне пенсійне забезпечення – вимагайте від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин!

Покровсько – Добропільське управління

ГУ ДПС у Донецькій області