У Покровському районі оголошено новий ландшафтний заказник місцевого значення

30.01.2019 в 11:49

З метою збереження цінних та типових природних комплексів 19 лютого 2019 року головою Донецької облдержадміністрації, керівником обласної військово-цивільної адміністрації підписано розпорядження №160/5-19 про створення (оголошення) ландшафтний заказник місцевого значення «Солоне» площею 96,8428 га на території Удачненської селищної ради Покровського району на землях запасу державної власності сільськогосподарського призначення (пасовища) без вилучення земель.

Це перший природно-заповідний об’єкт, оголошений в 2019 році на території Донецької області.

Дана природна територія знаходиться на південь від села Удачне. Степова рослинність представлена добре збереженими ділянками типчаково-ковилового та злаково-полинового степу з багатим різноманіттям степових видів. Із видів, що потребують особливої охорони, виявлена ковила волосиста, яка занесена до Червоної книги України. Фауна ділянки представлена видами, типовими для степу, в тому числі занесеними до додатків Бернської конвенції: ящірка прудка, канюк звичайний, плиска жовта та біла, сорокопуди тереновий та чорнолобий, трав’янка звичайна, коноплянка тощо. З видів, занесених до Червоної книги України, відмічений шуліка чорний.