Історія села

Іванівок  на  території  України – безліч.  І  в  кожної  своя  історія,  звичаї,  відлік  часу.

Іванівська  сільська  рада   розташована  в  західній  частині  Покровського  району,  в  30 км  від  районного  центру  і  межує на  сході з  Новоолександрівською на півночі з  Миролюбівською сільськими  радами,  на заході з Гродівською  селищною  радою  Покровського  району,  та на  півдні з Желаннівською  селищною  радою Ясинуватського  району.  Сполучення  з  районним  центром  м. Покровськ  здійснюється залізничним  та  автомобільним  транспортом.  Загальна  площа  сільської ради складає  7004 га

На  території  сільської  ради  розміщені  10  населенних  пунктів.  Це  села  Іванівка,  Вовче,  Сергіївка,  Евгенівка,  Веселе,  Прогрес,  Лисичне,  Лозуватське,  Свирідонівка,  Новоторецьке,  в  яких  проживае  1150  жителів.  В  геоморфологічному відношенні сільська рада становить собою плато,  розрізнене  балками,  ярами та долинами малих річок. На  території  сільради  беруть  свій  початок  річки  Вовча (в селі  Прогрес  –  пам’ятник  Вовчиці) та  Казенний  Торець.  В  місцевості  було  дуже  багато  вовків.  Існує  легенда  –  одна  вовчиця готувала  собі  лігво,  зубами  гризла  землю,  як раптом  з’явилась  вода.  Вода  –  це життя. З  цього  джерела і взяла  початок  річка  Вовча,  яка  впадає в  могутню  річку  Дніпро.  З  цього  і  пішла  назва  – хутір  Вовче.

В  кожному  населеному  пункті  встановлені  обеліски  Вічної  слави на  яких висічені  імена  односельчан  загиблих в роки  війни.  На  обеліску  слави  в  селі  Свиридонівка  висічено    ім’я   нашого  земляка  Гопко Пилипа  Федоровича,  який нагороджений  п’ятьма  орденами  і  медалями.

Село  Іванівка  було  засноване  в  1910  році  в  період  проведення  сталипінської  реформи.

Корінні  жителі  села  Гродівка  (яке  було  засноване  на  початку  XVIII  століття  вихідцями  куренів  запоріжського  козацтва)  наділялись    земельними  наділами.  На  схід  від  села  Гродівка  знаходилась  Берестова  балка  в  цю  балку  і  поселились  перші  жителі  села  Іванівка – Кравченко   Іван  Корнійович  (від  чого  і  назва  села),  Сердюк  Семен  Яковлевич,  Сивокіз  Федір  Петрович,  Грицай  Федір  Іванович.

Подібно  Іванівці  в  1910 – 1924  роках  були засновані  інші  села  сільської  ради.

На  території  сільської  ради  розміщені  два  сільськогосподарських  підприємства  ТОВ  „Землі  Донбасу-2005”, ТОВ „Бета-Агро-Інвест”.

Соціальну сферу сільської ради складають: два  дитячих  садка  в  селі  Іванівка  і  в  селі  Прогрес;  два  фельдшерських  пункти –  с.  Іванівка, с. Прогрес;  Іванівська  сільська  бібліотека;  два  сільських  клуби  –  с. Іванівка,  с. Прогрес;  працює поштове відділення в с. Іванівка,  два  магазини  –  ПП «Україна» в  селі  Іванівка,  «Вікторія»  в  селі  Прогрес,  в с.Іванівка знаходиться церква Свято-Предтеченської парафії Горлівської єпархії Мирноградського благочінія.

Село  Іванівка  Покровського  району  Донецької  області  у  вересні  2010  року  відмітило  свій  сторічний  ювілей.

Сільська  праця  завжди  була  нелегкою,  тим  паче  що  земля  ніколи  не пробачає  людям,  працюючим  на  ній, ні  лінощів,  ні  слабовілля.  Але коли  в  господарстві  слово  і  діло  зв’язані  міцним,  надійним  вузлом,  тоді  і  земля  відплатить  сторицею,  і  люди  повірять  в значення  своєї  праці.