Реалізація експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини

04.09.2019 в 13:58

Управління  соціального захисту населення Покровської райдержадміністрації повідомляє, що 10 липня 2019 р. Верховна Рада України  прийняла постанову Кабінету Міністрів  України № 691 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини», в якій Кабінет Міністрів постановляє погодитися з пропозицією Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики, Міністерства фінансів, Державної міграційної служби та Державного агентства з питань електронного упорядкування стосовно реалізації  протягом 2020-2022 років експериментального проекту щодо створення  сприятливих умов для реалізації прав дитини шляхом забезпечення можливостей:

батькам новонародженої дитини отримати під час державної реєстрації її народження комплексу послуг «е-малятко», яка складається з державної реєстрації народження дитини та її походження, реєстрації місця її проживання, призначення державної допомоги при народженні дитини, призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я, реєстрації дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї, визначення належності новонародженої дитини до громадянства України, внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому запису в ньому;

батькам дитини віком до 14 років зареєструвати її місце проживання шляхом подання документів в електронній формі;

фізичним особам віком до 14 до 18 років під час оформлення паспорта громадянина України вперше за її бажанням одночасно зареєструватися  у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків платником податку без заповнення та подання облікової картки фізичної особи – платника податків чи будь – яких інших документів шляхом інформаційної взаємодії Єдиного державного демографічного реєстру та Державного реєстру фізичних осіб – платників податків у порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ та Міністерством фінансів, з подальшим відображенням інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податку у паспорті громадянина України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 691 затверджено Порядок надання комплексної програми «е-малятко».

У цьому Порядку під терміном «новонароджена дитина» слід розуміти дитину, яка не досягла одного року з дня її народження.

Комплексна програма «е-малятко» надається виключно за бажанням батьків дитини чи одного з них шляхом подання заяви про державну реєстрацію народження до відділу державної реєстрації актів цивільного стану в паперовій або електронній формі.

Надання послуг «е-малятко» здійснюється органами державної влади, органами місцевого самоврядування на підставі відомостей, що містяться у заяві про державну реєстрацію народження, та відомостей, необхідних для надання необхідних послуг.

Складення та подання  будь-яких інших заяв чи документів для отримання послуг під час надання послуг «е-малятко» не вимагається, крім:

медичного свідоцтва про народження (форма № 103/0), документа що підтверджує сплату адміністративного збору, у випадках, визначених законом, письмової згоди другого з батьків (у разі реєстрації місця проживання     батьків за різними адресами).

Постановою Кабінету Міністрів України № 691 також затверджено  зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України.

Змінами затверджено новий бланк свідоцтва про народження дитини.

Свідоцтва про народження, видані до набрання чинності цією постановою, є дійсними і обміну не підлягають.

За детальною інформацією  звертатися до 7-го кабінету управління соціального захисту населення Покровської райдержадміністрації за адресою: м.Покровськ, вул.Торгівельна,11 або за телефоном 0950479820.