Про особливості надання житлових субсидій

13.04.2020 в 8:59

Управління соціального захисту населення Покровської райдержадміністрації інформує населення Покровського р-ну про деякі зміни в наданні житлових субсидій населенню, внесені постановою Кабінету Міністрів України  від 25 березня 2020 року № 247.

Згідно цих змін, затверджених  Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 « Про запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби  СOVІD – 19» управління на період карантину:

1. Не припиняє надання субсидій населенню у випадках передбачених Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 № 848, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи.
  2. Забезпечує розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримали житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, без заяви громадянина про призначення житлових субсидій, не застосовуючи вимоги пункту 78 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848.
  3. Призначає житлову субсидію громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.
  4. Розрахунок житлової субсидії проводиться з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово – комунальних послуг, що встановлені підпунктами 2 – 6 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово – комунального обслуговування», незалежно від кількості днів дії карантину на місяць.

Кабінетом Міністрів України затверджено постанову від 03.03.2020

№ 170 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012р. № 356 «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим та рідким пічним побутовим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і жтлових субсидій», яка набрала чинності з моменту її оприлюднення в «Урядовому кур’єрі» від 06.03.2020р. № 44(6658).

Вартість твердого палива – 2746,74 грн. за 1 тону (норма 2 т  на домогосподарство на рік).

Вартість скрапленого газу – 274,67  грн. за 1 балон (норма 2 балони на рік на 1-2 особи, 3 балони – на 3-4 особи, 4 балони на 5 і більше осіб).

Субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу будуть надаватися один раз на рік,   на оплату житлово-комунальних послуг  –   щомісяця з місяця звернення  до кінця 2020 року у грошовій готівкові формі. Отримувач субсидії в заяві повинен вказати яким чином перераховувати призначену суму субсидії: через національного оператора поштового зв’язку або на рахунок у банку, надавши при цьому реквізити банку, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2019р. № 1123 «Зміни, що вносяться до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

В умовах спричинених короновірусною хворобою (COVID–19)  на період карантину управління соціального захисту населення Покровської райдержадміністрації просить громадян у разі звернення   до управління для надання заяв та документів на всі види соціальних допомог та субсидій додержуватись безпечної відстані  в черзі до кабінету сектору прийняття прийому громадян, відстані, яка має бути не менше ніж 1,5 –  2 метри,  та не допускати скупчення більше, ніж 10 громадян одночасно. Обов’язково також додержуватись масочного режиму.

Надати заяви та документи на призначення субсидій, допомоги при народженні дитини можливо через уповноважених сільських та селищних рад, переслати поштою або в електронному вигляді із застосуванням електронного підпису.

Для інформування та надання роз’яснень громадянам Покровського району без необхідності особистого відвідування управляння сіціального захисту Покровської райдержадміністрації працює телефон «гарячої» лінії:

0950479820.