Щодо включення до реєстру неприбуткових установ та організацій сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів

09.09.2019 в 15:28

Покровсько – Добропільське управління ГУ ДПС у Донецькій області повідомляє, що однією з обов’язкових вимог, визначених п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), за яких неприбуткова організація не є платником податку на прибуток, є, зокрема, заборона розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб (п.п. 133.4.1 п.133.4 ст.133 Кодексу) та використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п.133.4.2 п.133.4 ст.133 Кодексу).
У разі утворення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу в порядку, визначеному Законами України «Про кооперацію» та «Про сільськогосподарську кооперацію», таким кооперативом не можуть бути дотримані вимоги, встановлені п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 Кодексу, стосовно відповідності вимогам щодо утворення організації в порядку, що регулює діяльність такої організації та заборони в установчих документах розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.
Отже, сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи не можуть бути визнані неприбутковими організаціями, не підлягають включенню до Реєстру та зобов’язані нараховувати і сплачувати податок на прибуток.

Покровсько-Добропільське управління
ГУ ДПС у Донецькій області