[bvi]
  • Українська
  • English

Засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

12.09.2023 в 21:22
12 вересня 2023 року відбулось засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України від Донецької області. Участь у ньому в онлайн режимі взяли голова Покровської райдержадміністрації, начальник районної військової адміністрації Володимир ЗАМОТАЄВ разом із начальниками військових адміністрацій населених пунктів Покровського району.
Конгрес став дієвим інструментом для координації роботи між місцевими владами різних регіонів України. Зараз же в рамках Конгресу розпочався зовсім новий формат — засідання місцевих влад однієї конкретно взятої області для спільної роботи над проблемами регіону в цілому.
Сьогодні питання номер один на порядку денному — розмінування деокупованих територій. Станом на сьогодні на Донеччині деокуповано 48 населених пунктів — 40 із них у Лиманській і Святогірській громадах, звільнених рік тому.
Велику увагу приділили питанню наповнення місцевих бюджетів. Цей рік для громад і районів Донеччини у фінансовому плані в цілому виходить ефективним — станом на початок вересня надходження до бюджетів становлять 116,7% від запланованих: 31 громада перевиконала бюджет, 15 — недовиконали. Успішність в цьому плані продиктована великою мірою тим, що цьогоріч до місцевих бюджетів надходить 64% від ПДФО, а не 60%, як зазвичай. Однак наступного року ця пільга вже не діятиме — і це буде викликом для нас.
Але найбільшим викликом стане те, що з наступного року кошти від оподаткування зарплат військових ітимуть одразу до державного бюджету — від цього місцеві бюджети втратять понад 60% надходжень. Задля балансування місцевих і обласного бюджетів будуть використані цільові дотації з державного бюджету, а додатково — дотації на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих територіях.
На жаль, зараз на Донеччині неможливо отримати паспорт чи статусне посвідчення, але ця потреба нікуди не зникла — близько 50 людей щотижня звертаються з цією проблемою і вони вимушені їхати в сусідні області, щоб отримати необхідні документи. Наразі Державна міграційна служба не готова поновити роботу демографічного реєстру в Донецькій області.
print