ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ НА ПОХОВАННЯ ЗА ПОМЕРЛОГО ПЕНСІОНЕРА?

04.08.2021 в 11:04

З 1 квітня 2021 року виплата допомоги на поховання у зв’язку зі смертю одержувача пенсії, органами Пенсійного фонду України здійснюється виключно через уповноважені банки.

Відповідно до статті 53 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, у разі смерті пенсіонера, особам, які здійснили поховання, виплачується допомога на поховання пенсіонера в розмірі двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті.

Якщо померла особа одержувала пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виплачується допомога у розмірі тримісячної пенсії,але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Необхідний пакет документів для отримання допомоги на поховання:

• заява про виплатудопомоги на поховання;
  • документ, щопосвідчує особу заявника;
  • витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідка про смерть пенсіонера;
  • якщо пенсіонер помер за межами України і реєстрація смерті проведена компетентними органами іноземної держави, законодавством якої не передбачено видачі зазначених довідок, подається свідоцтво про смерть або інший документ, що підтверджує факт смерті, виданий компетентним органом іноземної держави;
  • заявники, які згідно з паспортом зареєстровані на тимчасово окупованих територіях, надають власну довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • реквізити банківського рахунку.

ДОВІДКОВО! Переліку повноважених банків можна знайти за посиланням:

#Донеччина#Головне_управління_Пенсійного_фонду_України_в_Донецькій_області #пенсія #ПФУ