Про встановлення Дня відповідальності людини

02.09.2021 в 10:58

Цьогоріч українці вперше відзначатимуть Всеукраїнський День відповідальності людини, водночас вшановуючи пам’ять видатної особистості, автора «Декларації відповідальності людини» Богдана Дмитровича Гаврилишина.

Верховна Рада встановила всеукраїнський День відповідальності людини, який буде відзначатися щороку 19 жовтня, у день народження Богдана Гаврилишина.

Богдан Гаврилишин – видатний українець, економіст та благодійник; очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві 25 років; був радником кількох Президентів України, прем’єр-міністрів, голів верховної Ради; співзасновник І Світового економічного форуму в Давосі; засновник першої бізнес-школи в Україні – Бізнес-школи МІМ в Києві.

Богдан Гаврилишин, працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки, ще на початку 2010-х дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. У 2014 році професор створив змістовний та лаконічний документ – «Декларацію відповідальності людини», у 15 пунктах якої відобразив різні рівні відповідальності, які можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства з точки зору гуманістичних цінностей.

Ініціатива встановлення Всеукраїнського дня відповідальності людини належить Фонду родини Богдана Гаврилишина та підтримана спільнотою випускників програм фонду «Молодь змінить Україну». Запровадження Всеукраїнського Дня відповідальності людини нагадає кожному члену суспільства про вище згадану складову успіху сталого розвитку, вшанує пам’ять про великого українця — Богдана Дмитровича Гаврилишина.

Богдан Гаврилишин напрацював 15 універсальних кроків для становлення особистості відповідальної людини, роль якої в розвитку свідомого громадянського суспільства вимірюється наполегливим самовдосконаленням, повагою до ближніх, підтримкою сім’ї, любов’ю до навколишнього середовища, зусиллями й прагненнями зберегти культурні надбання країни й людства та щирою взаємодією зі світом.